Вплив Путіна в Африці «значно послабшав» після вторгнення в Україну – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Війна в Україні, розв’язана Росією, заважає очільнику Кремля Володимиру Путіну зміцнювати свій вплив в Африці.

Як повідомляється, на саміті “Росія-Африка” Путін оточив себе африканськими лідерами, щоб показати, що РФ має багато друзів, попри спроби США і їх союзників ізолювати її через війну в Україні.

“І все ж другий саміт “Росія-Африка” не є тим ударом, який планував Кремль”, – йдеться у матеріалі.

Так, на саміт прибули всього 17 глав держав, хоча перший такий саміт в 2019 році зібрав лідерів 43 африканських країн. Співрозмовники видання переконані, що африканські країни, зокрема, незадоволені тим, як вихід РФ із “зернової угоди” відіб’ється на вартості продовольства.

Ще один комплекс проблем пов’язаний із збройним заколотом ПВК “Вагнер” на чолі з Євгеном Пригожиним. Це угруповання дуже важливе для ряду африканських лідерів, які уклали з найманцями домовленості у сфері безпеки. Зараз вони “ламають голову” над станом відносин між Кремлем і “Вагнер”.

Варто зауважити, голова Африканського союзу Азалі Ассумані заявив у п’ятницю, 28 липня, що пропозицій президента Росії Володимира Путіна про постачання зерна в Африку недостатньо, і що Україні потрібне припинення вогню.

Водночас 28 липня африканські лідери закликали президента Росії Володимира Путіна, щоб він здійснив мирний план щодо припинення війни в Україні та відновив угоду щодо експорту українського зерна.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.