Папа Римський схвалив канонізацію італійського підлітка, який помер у 2006 році

Джерело: CNN

Папа Римський Франциск та кардинали схвалили канонізацію італійського підлітка, який помер у 2006 році від лейкемії. На момент смерті йому було 15 років.

Карло Акутіс відомий тим, що розповсюджував інформацію про католицьку віру в Інтернеті. За це його почали називати “Божим інфлюєнсером”.

За правилами католицької церкви, на визнання людини святою можуть знадобитись десятки років, однак щодо Акутіса процес розвивається доволі швидко, оскільки у підлітка з’являються прихильники по всьому світу.

Його історію вважають корисною для католицької церкви, адже вона прагне показати єдність з молодим поколінням в епоху цифрових технологій. Відтак Карло Акутіс став популярним серед католицьких молодіжних організацій.

Зазвичай, аби розпочати процес канонізації, кандидатам повинні визнати два дива, кожне з яких ретельно перевіряють. У травні Папа Франциск визнав друге дивно Акутісу, що відкрило йому шлях до канонізації.

Напередодні, 1 липня, Ватикан повідомив, що понтифік ухвалив канонізацію після рішення кардиналів. Водночас дата канонізації підлітка ще не визначена. Найімовірніше, це станеться у 2025 році – рік, який буде ювілейним для католицької церкви.

Церемонія, вірогідно, відбудеться на площі Святого Петра у Ватикані, перед десятками тисяч осіб під головуванням Папи Римського. Коли Карла Акутіса офіційно визнають святим, католицька церква по всьому світу зможе називати його іменем приходи, школи та встановити святковий день на його честь.

Акутіс народився 1991 року у Лондоні. Відтак він є представником покоління мілленіалів. Акутіс запам’ятався рідним та друзям тим, що любив грати в відеоігри.

За своє життя він також створив вебсайт, де писав історії про чудеса з різних куточків світу. Окрім цього, хлопець любив грати на саксофоні, футбол, любив тварин та знімав короткі гумористичні відео про своїх собак.

Матір Карла, Антонія Сальзано, назвала свого сина “знаком надії”, який показує, що святість можлива і в сучасному світі.

Вона розповіла, що її сину купили PlayStation, коли йому було 8 років. Вже тоді він вирішив, що гратиме в відеоігр лише одну годину на тиждень, тому що боявся, що у нього виникне ігрова залежність.

Вона додала, що з 9 років її син допомагав безхатькам у Мілані та роздавав свої кишенькові гроші тим, хто спав посеред вулиці. Він також наполягав на тому, аби у нього була лише одна пара взуття, а зекономлені кошти закликав віддати тим, хто потребує їх.

Акутіса беатифікували та оголосили “блаженним” у 202 році, після його першого дива, коли він, за повідомленнями, зцілив хлопчика з Бразилії, який страждав вродженим дефектом підшлункової залози, через який він не міг нормальної їсти. За повідомленням матері хлопчика, він був зцілений після того, як молився до Акутіса.

Друге диво, яку приписують підлітку – зцілення дівчинки з Коста-Ріки, яка зазнала травми голови після падіння з велосипеда. Її матір розповіла, що молилась за одужання доньки на могилі Акутіса.

Українські захисники відійшли з мікрорайону “Канал” у Часовому Яру на Донеччині.

Справу щодо замаху на прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо перекваліфікували на терористичний акт. З 15 травня і дотепер справу розслідували як спробу умисного вбивства.

Колишній речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат звинуватив нардепку Марʼяну Безуглу в поширенні даних про місцеперебування генералів ЗСУ в Дніпрі, яке ворог атакував ракетами.

Через два тижні у межах туру “Eras Tour” Тейлор Свіфт виступить у німецькому місті Гельзенкірхен. На честь концерту виконавиці місто вирішили тимчасово перейменувати у “Свіфткірхен”.

“Нарцис” — це ярлик, який набув популярності протягом останнього десятиліття і застосовується до тих, кого вважають зарозумілим, егоїстичним або самозакоханим. Однак з поширенням цього терміну з’явився інтерес до типу шкоди, яку нарциси можуть завдати оточенню.