Папа Римський закликав «припинити насильство в Ізраїлі та Газі»

Джерело: Reuters

8 жовтня Папа Римський Франциск закликав припинити напади та насильство в Ізраїлі та секторі Гази, заявивши, що тероризм і війна “не розв’яжуть жодних проблем”, а лише принесуть додаткові страждання та смерть невинним людям.

З побоюванням і сумом слідкую за тим, що відбувається в Ізраїлі, — заявив Папа Римський у своєму щотижневому зверненні до віруючих на площі Святого Петра. — Я висловлюю солідарність з родичами загиблих і молюся за всіх, хто переживає години жаху і страждань, – сказав він.

7 жовтня внаслідок багатосторонньої атаки палестинських бойовиків на ізраїльські міста загинуло щонайменше 250 ізраїльтян, а понад 300 палестинців загинули під час бомбардування у відповідь Ізраїлем.

Понтифік закликав припинити напади, “тому що треба розуміти, що тероризм і війна не приносять рішень, а лише смерть і страждання багатьох невинних життів”.

Війна — це поразка, кожна війна — це поразка. Молімося за мир в Ізраїлі та Палестині, – сказав Папа.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого загинув чоловік.

За інформацією джерел Президент України Володимир Зеленський візьме участь у саміті лідерів G7, який відбудеться вже у червні в Італії.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

Уночі 24 травня війська РФ завдали ударів по залізничній інфраструктурі у Харківській області. Обійшлось без постраждалих, однак є значні руйнування.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).