Папа Римський закликав заборонити сурогатне материнство
Джерело: CNN
Під час промови 8 січня у Ватикані Папа Римський Франциск закликав загальної заборони сурогатного материнства, назвавши його “жалюгідним”.
“Я вважаю гідною жалю практику так званого сурогатного материнства, яке є серйозним порушенням гідності жінки та дитини, засноване на експлуатації ситуацій матеріальних потреб матері”, – сказав понтифік.
Він додав, що дитина – це “завжди подарунок”, а не основа комерційного контракту.
Папа Римський висловив надію, що міжнародна спільнота докладе зусиль, щоб “повсюдно заборонити цю практику”.
Католицька церква давно виступає проти сурогатного материнства , а також проти штучного запліднення, оскільки, за її словами, воно деперсоналізує зачаття та позбавляється деяких ембріонів, що, на її думку, є еквівалентом аборту.
Сурогатне материнство є незаконним в Італії та деяких інших країнах, тоді як в інших, як-от Велика Британія, сурогатне материнство є законним , але обмеженим, а комерційне сурогатне материнство заборонено. Закони про сурогатне материнство відрізняються від штату до штату у США.
Сурогатне материнство відкриває шлях до батьківства для тих, хто намагався завагітніти, а також для одностатевих пар і осіб, які не можуть завагітніти самостійно.
Водночас навколо сурогатного материнства давно виникли етичні сумніви, зокрема щодо того, чи є ця практика експлуататорською.
Варто зауважити, що ще у 2022 році Папа Римський Франциск заявив, що сурогатне материнство є “нелюдською та все більш поширеною практикою “орендованої матки”, під час якої жінок, майже завжди бідних жінок, експлуатують, а до дітей ставляться як до товару”.
- Папа Римський Франциск дозволив римо-католицьким священникам благословляти одностатеві пари.
Єврокомісія оголосила про виділення 3 млн євро на підтримку російських та білоруських ЗМІ, котрі працюють у країнах Євросоюзу.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
Державний бюджет щороку покриває витрати народних депутатів на житло та транспорт. У 2025 році загальна норма витрат на одного парламентаря становитиме 2,28 млн грн.
У Німеччині ультраправа партія “Альтернатива для Німеччини” виступає за скасування санкцій проти Росії і має намір активізувати економічну співпрацю з Москвою. Це випливає із нової передвиборчої програми АдН, представленої на офіційному сайті партії.
ДБР завершило розслідування щодо 14 учасників злочинної організації, які створили мережу нелегальних “наркокабінетів” у Києві та Харкові. Учасники злочинної організації створили 24 так званих “наркологічних кабінети”, в яких лікарі незаконно видавали медичні рецепти на метадон, який використовують в замісній терапії наркозалежних.