Папу Римського Франциска поховають 26 квітня

Джерело: Sky News та Vatican News
Церемонія поховання Папи Римського Франциска відбудеться найближчої суботи, 26 квітня.
За повідомленням Ватикану, чин похорону розпочнеться о 10:00 за місцевим часом.
День поховання також стане також стане першим з дев’яти днів трауру. Після завершення трауру розпочнеться процес вибору нового понтифіка.
“Святу Месу очолить кардинал Джованні Баттіста Ре, Декан Колегії кардиналів. Після Євхаристійного богослужіння та звершення обрядів останнього напуття, труна буде перевезена для поховання у Папську базиліку Santa Maria Maggiore для поховання”.
Окрім цього у Ватикані повідомили, що тіло Папи Франциска вранці 23 квітня доставлять до Собору Святого Петра. На цей час його тіло розташовано у каплиці резиденції Святої Марти, де Папа Франциск мешкав.
Нагадаємо, що Папа Римський Франциск помер 21 квітня 2025 року у 88-річному віці. За кілька місяців до смерті, 14 лютого 2025 року, понтифік був госпіталізований через бронхіт, який згодом переріс у двосторонню пневмонію.
На початку березня Ватикан повідомив, що стан Папи Франциска стабілізувався, а вже 23 березня його виписали. При цьому повідомлялось, що у лікарні він був настільки близький до смерті, що медики навіть обговорювали можливість припинити його лікування.
7 квітня Папа Римський Франциск вперше після того, як його 23 березня виписали з лікарні, взяв участь у публічних заходах на площі Святого Петра у Ватикані.
- За даними ЗМІ, на похорон Папи Римського Франциска прибуде низка світових лідерів, зокрема й президент України Володимир Зеленський.
- У Ватикані опублікували духовний заповіт Папи Римського Франциска, який понтифік склав ще кілька років тому – 29 червня 2022 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.
Росія скасувала експортне мито на пшеницю, намагаючись пожвавити продажі після різкого падіння обсягів експорту. Це перше таке рішення з моменту запровадження мита у червні 2021 року.
У ніч на 5 липня українські захисники вразили ворожий аеродром “Борисоглєбськ” що у Воронезькій області РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.