Парламент Болгарії схвалив передачу Україні ракет для С-300: озброєння потребує ремонту
Джерело: Sofia Globe
27 вересня парламент Болгарії за закритими дверима проголосував за постачання Україні непридатних ракет С-300 з метою подальшого ремонту та використання для захисту своїх міст від російських атак.
Дебати тривали понад три години, розпочавшись на відкритому засіданні, згодом перейшовши за закриті двері.
На закритому засіданні політики проголосували 141 проти 40 і 3 утрималися за постачання Україні несправних ракет класу “земля-повітря” для радянської системи протиповітряної оборони С-300.
Окрім цього, домовились також про постачання набоїв до автоматичної зброї малого калібру.
Військові експерти стверджують, що ракети не можуть бути відремонтовані в Болгарії, однак, в Україні є потужності, щоб їх відремонтувати або використовувати як запасні частини.
Голова Генерального штабу Збройних сил Болгарії адмірал Еміл Ефтімов запевнив політиків, що надане озброєння не завдає шкоди обороноздатності Болгарії.
Ми не маємо наміру віддавати (Україні) весь ракетний комплекс С-300, поки не знайдемо можливості заміни, — пояснив він.
Болгарія, котра приєдналася до НАТО у 2004 році, досі зберігає запаси озброєння радянського виробництва та має численні заводи з виробництва боєприпасів для неї.
Зауважимо, у липні парламент Болгарії проголосував за відправлення в Україну близько 100 бронетранспортерів разом з озброєнням та запчастинами.
- Уряд Болгарії вирішив, що країна приєднається до спільної закупівлі боєприпасів для України в межах проєкту Європейського оборонного агентства (EDA).
- 18 вересня на узбережжі болгарського міста Тюленово знайшли безпілотник із вибухівкою. Місцева влада зазначила, що “з того, що видно здалеку, це один із тих, які використовувалися під час війни в Україні”.
- Прем’єр-міністр Болгарії Николай Денков заявив, що Софія більше “не закриватиме очі на спроби Росії вплинути на внутрішню політику країни”.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.