Парламент Грузії ухвалив у третьому читанні закон про «іноагентів»
Джерело: “Ехо Кавказу”
Парламент Грузії у третьому читанні затвердив закон про “іноагентів”.
Попри протести десятків тисяч громадян, “за” закон проголосували 84 депутати, 30 опозиціонерів проголосували “проти”.
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі раніше пообіцяла, що накладе вето на законопроєкт.
Згідно з Конституцією Грузії, президентка протягом 10 днів підписує та публікує закон або з мотивованими зауваженнями повертає до парламенту.
Проте проросійська політична партія “Грузинська мрія” має достатньо голосів, щоб подолати вето. Якщо і після цього президентка не підпише закону, його підписує та публікує голова парламенту.
- В Грузії на площі Європи у Тбілісі пройшов багатотисячний мітинг проти закону про “іноагентів”.
- До антиурядового протесту з вимогою відкликання закону про “іноагентів” у Тбілісі могли долучитися щонайменше 200 тисяч осіб.
- У зверненні до Жозепа Борреля, високого представника Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки, 31 депутат Європарламенту закликав зупинити статус кандидата на вступ в ЄС для Грузії через нещодавні події у країні.
Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО про введення персональних санкцій проти колишнього позаштатного радника голови Офісу президента Олексія Арестовича та низки інших діячів.
Міністр туризму та спорту Словаччини Рудольф Гуляк звернувся до Федерації хокею та головного тренера національної збірної з закликом залучити до команди якомога більше хокеїстів із російської КХЛ, підкресливши, що спорт має залишатися поза політикою.
У Великій Британії жінку з аутизмом помилково тримали в психіатричній лікарні протягом 45 років. Лікарі та соцпрацівники роками намагалися звільнити Касіду, доводячи, що вона не є небезпечною для інших людей.
В Хмельницькому правоохоронці затримали афериста, який запевнив матір загиблого військовослужбовця, що її син живий і намагався видурити в неї гроші.
У середу, під час мітингу кандидата в президенти Польщі та депутата Європарламенту Гжегожа Брауна в місті Біла Підляська (Люблінське воєводство), було зірвано український прапор з міської ратуші.