Парламент Південної Кореї проголосував за імпічмент президенту

Джерело: Yonhap

14 грудня у Південній Кореї проголосували за імпічмент президенту Юн Сук Йолю.

Національна асамблея Південної Кореї підтримала імпічмент Юну після того, як він на кілька годин запровадив воєнний стан у країні.

Підтримали імпічмент 204 парламентарі, 85 були проти, троє утримались, ще 8 бюлетенів визнали недійсними.

Зауважимо, що це вдруге південнокорейські депутати голосували за імпічмент. Перше голосування відбулось 7 грудня, однак тоді не вистачило голосів.

Що передувало?

Ввечері 3 грудня Юн Сук Йоль запровадив у Південній Кореї воєнний стан під час неочікуваного телевізійного звернення. Тоді він звинуватив опозиційні сили країни у симпатіях до КНДР та “антидержавній діяльності”.

Він пояснив, що опозиційна Демократична партія, яка має більшість у парламенті, пропонувала оголосити імпічмент головним прокурорам та відхилити пропозиції уряду щодо бюджету.

Вже через шість годин президенту довелось скасувати воєнний стан, коли депутати Південної Кореї прорвались до парламенту через військових і проголосували за скасування наказу Юна.

У своєму зверненні з вибаченнями Юн Сук Йоль також заперечив чутки, що запровадить воєнний стан ще раз.

4 грудня опозиційні партії внесли на розгляд парламенту Південної Кореї пропозицію про імпічмент президента країни Юн Сок Йоля.

Згодом стало відомо, що прокуратура Південної Кореї розслідує звинувачення проти президента Юн Сук Йоля у державній зраді та зловживанні владою.  Невдовзі у його офісі провели обшуки.

Президент Юн, якого звинувачують у підбурюванні до повстання, залишається фігурантом кримінальної справи. Йому заборонено залишати країну, хоча поки що він не заарештований і не допитаний. Поліція, яка здійснила обшук в офісі Юна, підтвердила, що мала ордер на слідчі дії, де президент був зазначений як підозрюваний.

Сенатор США Марко Рубіо, якого Дональд Трамп обрав на посаду державного секретаря, заявив, що для закінчення війни і Україна, і Росія мають піти на поступки.

Президент Росії Володимир Путін на майбутніх переговорах щодо України з Дональдом Трампом має намір вимагати радикального скорочення військової співпраці Києва з НАТО та “назавжди” відмови від планів стати членом блоку, інформують близькі до Кремля джерела.

Disney погодилися виплатити 43,25 мільйона доларів для врегулювання колективного позову, у якому стверджувалося, що компанія систематично платила жінкам меншу зарплату, ніж чоловікам на аналогічних посадах.

У Верховну Раду подали два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) та митом поштових відправлень в Україну.

В одному з парків Дніпра оселився екзотичний птах – червона розела.