Парламент Південної Кореї проголосував за імпічмент в. о. президента країни
Джерело: Bloomberg
Парламент Південної Кореї проголосував за імпічмент в.о. президента країни, прем’єр-міністра Хана Док Су.
Це голосування стало новим ударом по уряду країни, який вже похитнувся після відсторонення президента Юн Сук Йоля. Імпічмент Хану підтримали 192 парламентарі, повідомив спікер Національної асамблеї Південної Кореї У Вон Шик.
Перед голосуванням він повідомив, що для ухвалення імпічменту потрібно більшість голосів 300-місного парламенту. Деякі депутати не брали участі у голосуванні.
Це вперше в історії країни, коли в. о. президента оголосили імпічмент. Хан обійняв посаду після того, як імпічмент оголосили Юн Сук Йолю за те, що 3 грудня він на кілька годин ввів воєнний стан у країні.
Наступним у черзі на посаду в. о. президента країни є міністр фінансів Чхве Сан Мок.
Опозиційна Демоарктична партія Південної Кореї, яка має більшість у парламенті, ініціювала імпічмент Хану напередодні, 26 грудня, після того, як він відмовився негайно призначити трьох суддів у Конституційний суд, що могло б призвести до ухвалення рішення про остаточне усунення від влади Юн Сук Йоля.
У своїй екстреній заяві Хан наголосив, що утримається від затвердження суддів, оскільки затверджувати їх має президент країни.
Що передувало?
Ввечері 3 грудня Юн Сук Йоль запровадив у Південній Кореї воєнний стан під час неочікуваного телевізійного звернення. Тоді він звинуватив опозиційні сили країни у симпатіях до КНДР та “антидержавній діяльності”.
Він пояснив, що опозиційна Демократична партія, яка має більшість у парламенті, пропонувала оголосити імпічмент головним прокурорам та відхилити пропозиції уряду щодо бюджету.
Вже через шість годин президенту довелось скасувати воєнний стан, коли депутати Південної Кореї прорвались до парламенту через військових і проголосували за скасування наказу Юна.
У своєму зверненні з вибаченнями Юн Сук Йоль також заперечив чутки, що запровадить воєнний стан ще раз.
4 грудня опозиційні партії внесли на розгляд парламенту Південної Кореї пропозицію про імпічмент президента країни Юн Сок Йоля.
Згодом стало відомо, що прокуратура Південної Кореї розслідує звинувачення проти президента Юн Сук Йоля у державній зраді та зловживанні владою. Невдовзі у його офісі провели обшуки.
Президент Юн, якого звинувачують у підбурюванні до повстання, залишається фігурантом кримінальної справи. Йому заборонено залишати країну, хоча поки що він не заарештований і не допитаний. Поліція, яка здійснила обшук в офісі Юна, підтвердила, що мала ордер на слідчі дії, де президент був зазначений як підозрюваний.
- Тимчасово відсторонений від обов’язків президента Південної Кореї Юн Сок Йоль вдруге не з’явився на виклик спеціальної слідчої групи. Допит, запланований на середу, 25 грудня, о 10:00 у місті Квачхон, провінція Кьонґідо, не відбувся.
Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила рішення про продовження антидемпінгових мит на цемент і металопрокат, а також розпочала нові розслідування для захисту національного виробника від агресивного імпорту.
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган розпочав масштабну кампанію проти ожиріння — тепер громадян можуть публічно зважувати прямо на вулицях.
З початку 2025 року російські атаки в Україні призвели до більшої кількості загиблих і поранених серед цивільних, ніж за аналогічний період 2024 року, повідомила правозахисна організація Human Rights Watch.
Німеччина посилить свою танкову бригаду у Литві, аби зміцнити східний фланг НАТО з метою стримування Росії. До кінця 2027 року чисельність підрозділу збільшать до 5 тисяч військовослужбовців із нинішніх 500.
Глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський наголосив, що путінська Росія змінює історію та відновлює культ злочинця — Сталіна, який наказав убити польських військовополонених. Так він прокоментував у Брюсселі осквернення й пошкодження пам’ятника на Польському військовому кладовищі в Мєдному, де поховані жертви Катинського розстрілу 1940 року.