Парламент Словаччини підтвердив обіцянку уряду припинити військову допомогу Україні

Джерело: Reuters

У вівторок, 21 листопада, парламент Словаччини затвердив уряд прем’єр-міністра Роберта Фіцо, підтримуючи програму політики, яка передбачає припинення державної військової допомоги Україні.

Минулого тижня коаліція Фіцо прийняла свою політичну програму, а парламент підтримав її під час голосування у вівторок.

Програма обіцяє спеціальний податок на прибутки банків і заходи щодо зниження процентних ставок за іпотекою. Вона спрямована на скорочення дефіциту загального державного бюджету до 0,5% ВВП у 2024 році. 

Програма також містила передвиборчу обіцянку Фіцо припинити офіційну військову допомогу Словаччини Україні.

Президент Володимир Зеленський підписав закон №3474-IX (законопроєкт №9656-д) щодо додаткового оподаткування банків. Раніше проєкт закону ухвалили парламентарі Верховної Ради. 

Посольство Китаю у Великій Британії закликало уряд “виправити свої помилки” після накладення санкцій на китайські компанії.

У середу, 5 грудня, президента Росії Володимира Путіна супроводжували на Близькому Сході чотири російські винищувачі під час його поїздки до Саудівської Аравії та Об’єднаних Арабських Еміратів.

Заступник міністра фінансів Денис Улютін повідомив, що станом на сьогодні надходження до місцевих бюджетів збільшились на 15 % порівняно з аналогічним періодом 2022 року.

Сьогодні Київ отримав допомогу від Вільної землі Баварія та від району Шарлоттенбург міста Берліна. Зокрема, Баварія передала українській столиці 20-тонну вантажівку гуманітарної допомоги та шість автомобілів.