В уряді Словаччини відмовилися від надання військової допомоги Україні на €40 млн

Джерело: Aktuality

Новий уряд Словаччини під керівництвом Роберта Фіцо не схвалив надання Україні чергового пакету військової допомоги на загальну суму 40,3 мільйона євро. Його було схвалено попереднім міністерством оборони країни.

Цей пакет міг би стати вже 14-м від Словаччини для підтримки України з початку широкомасштабного вторгнення РФ. До призначення нового уряду в країні його підготувало Міноборони під керівництвом Мартіна Скленара.

Передбачалося, що Україні скерують, в основному, боєприпаси, ракети для ЗРК КУБ, міномети та міни до них. Утім, нова влада Словаччини не підтримала рішення про надання такого пакету.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.