Президентка Словаччини виступає проти посилення військової допомоги Україні

Джерело: AL Jazeera

У Міністерстві оборони Словаччини розглянули можливість надання Україні чергового пакету військової допомоги, але президентка Словаччини Зузана Чапутова висловила свій протест проти надання Україні допомоги.

За її словами, в цьому питанні необхідно поважати результати парламентських виборів, на яких перемогла антиукраїнська партія колишнього прем’єра Роберта Фіцо Smer-SD, яка обіцяла виборцям “ані кулі за Україну”. 

Чапутова заявила, що ігнорування цих позицій Smer-SD та деяких інших партій створило б сумний прецедент на майбутнє.

Колишній прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо, який виступав проти збільшення допомоги Україні, знову є головним кандидатом на посаду в майбутньому коаліційному уряді.

Заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо в середу, 29 травня, відвідає Київ для переговорів з міністром фінансів України Сергієм Марченком та іншими урядовцями щодо майбутніх планів посилення санкцій проти Росії.

Станом на 11:00 в середу, 29 травня, на фронті вже відбулось 28 бойових зіткнень. Окупанти здійснили шість авіаударів із застосуванням десяти КАБів та 476 обстрілів позицій ЗСУ. 

Український режисер та військовий Олег Сенцов повідомив, що його новий фільм “Реал” вперше покажуть в рамках програми “Спеціальні покази” на 59-му Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах у Чехії.

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про викриття численних фактів катування ув’язнених у кількох регіонах України. Серед цього підозру в катуваннях висунули чотирьом службовцям Божковської виправної колонії №16 на Полтавщині.

Швеція надасть Україні військову допомогу в розмірі 13,3 мільярда шведських крон (1,3 мільярда доларів), що є найбільшим пакетом допомоги на сьогодні від цієї скандинавської країни.