Парламент Уельсу визнав Голодомор геноцидом українського народу
Джерело: посольство України у Великій Британії
Учора, 25 жовтня, Парламент Уельсу ( Senedd Cymru) ухвалив заяву, якою Голодомор 1932-33 рр. в Україні визнається геноцидом українського народу.
“Ми вдячні Senedd за визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні геноцидом, вчиненим проти українців. Це важлива віха у відновленні історичної справедливості та підвищенні обізнаності про мільйони невинних жертв”, – йдеться у повідомленні.
На сайті парламенту Уельсу вказано, що Senedd вважає, що Голодомор був “заздалегідь спланованим злочином, вчиненим і очолюваним Сталіним та радянським урядом проти народу України”.
Водночас там додається, що Senedd розглядає Голодомор як акт геноциду і продовжує підтримувати народ України, який протистоїть незаконній війні, розв’язаній РФ.
Окрім того, Парламент згадав про роль валлійського журналіста Гарета Джонса у приверненні уваги світової спільноти до жорстокості Голодомору.
- 26 липня Італія визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.
- 12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи проголосувала за визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.
Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.
8 травня президент Володимир Зеленський своїм указом надав звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” полковнику Пархоменко Ігорю Валерійовичу.
У районі міста Ізюм Харківської області загинув 40-річний громадянин Великої Британії Кріс Гарретт, який займався розмінуванням територій.