Партнери зняли обмеження на удари вглиб РФ, проте в України немає ракет – експерт
Джерело: Олег Катков в етері Еспресо
Україна отримала дозвіл на удари західним озброєнням по території РФ, проте такі атаки здійснюються лише власними засобами дальністю до 2500 км, повідомив військовий експерт, головний редактор Defense Express Олег Катков.
Катков пояснив, що, попри скасування заборони на використання західного озброєння для ударів по території РФ, Україна здійснює такі атаки виключно власними засобами, здатними вражати цілі на відстані до 2500 км.
Катков нагадав про нещодавній удар Сил оборони по командному пункту російських військ у районі Новоіванівки. Він наголосив, що заборона на удари по території ворога була несправедливою і від початку не мала існувати.
І якщо ми говоримо про зняття заборони на удари по території ворога, то йдеться про нелюдяні умови – партнери нам забороняли бити по території РФ. Мені ніколи не доводилось чути, щоб наші партнери забороняли РФ бити по території України. Це нелюдяні умови для захисту нашого суверенітету і нашої території. Ці обмеження мали б зняти з самого початку і взагалі вони не мали право на існування. Вести бойові дії проти противника, що переважає в засобах, і з певними обмеженнями було просто не людяно, – вважає Катков.
Він акцентував, що після зняття обмежень Україна отримала можливість завдавати ударів по всій території Росії, а не лише по прикордонних областях. Проте ключовим питанням залишається дальність таких атак.
Зараз ми діємо без обмежень не тільки в Курській області, а мова про всю територію РФ. Втім, питання залишається в далекобійності цих ударів. У Росії є засоби, щоб бити вглиб усієї території України. У нас же є тільки власні засоби, які мають дальність ураження до 2500 км і важливо зазначити, що говоримо ми про дрони, а не ракети. Тобто, в нас немає засобів західного виробництва здатних вражати на таких відстанях, – додав експерт.
Читайте також: Навіть гіпотетична можливість ударів ракетами змусила РФ перемістити бойову авіацію – ЗМІ
- Бундестаг планує проголосувати за постачання Україні крилатих ракет великої дальності Taurus, котру раніше відхилив канцлер ФРН Олаф Шольц. Вільна демократична партія подасть відповідну пропозицію на засіданні наступного тижня, повідомив керівник парламентської групи ВДП Крістіан Дюрр.
- 19 листопада 2024 року Україна використала американські далекобійні ракети ATACMS для удару по території Росії, скориставшись дозволом, щойно наданим адміністрацією президента Джо Байдена на 1000-й день повномасштабної війни.
- США дали “зелене світло” Україні на використання британських ракет Storm Shadow для ударів по території Росії, хоча офіційно Британія ще не підтвердила зняття обмежень.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.