ПАРЄ проголосувала дві важливі резолюції на підтримку України

Джерело: МЗС

Парламентська асамблея Ради Європи проголосувала дві важливі резолюції, котрі підтверджують міжнародну підтримку України:”Правові аспекти та питання прав людини в контексті агресії РФ проти України” та “Підтримка політичних переговорів щодо забезпечення обміну та звільнення військовополонених”. МЗС називає рішення кроком до справедливості, трибуналу та репарацій за злочини РФ, Білорусі та КНДР.

Документи є черговим свідченням безкомпромісної підтримки ПАРЄ основоположних принципів міжнародного права, захисту прав людини, протидії безкарності та солідарності з народом України у боротьбі проти російської агресії.

Резолюція щодо правових аспектів агресії РФ є важливим кроком на шляху до забезпечення відповідальності за злочин агресії проти України. Схвалюємо чіткі правові висновки Асамблеї, зокрема:

  • визнання дій Росії, Білорусі та КНДР як акту агресії;
  • фіксацію індивідуальної відповідальності політичного та військового керівництва цих держав;
  • підтвердження факту незаконної окупації Криму та інших українських територій як грубого порушення міжнародного права;
  • визнання депортацій, катувань, репресій та насильницьких зникнень як воєнних злочинів, злочинів проти людяності, а подекуди — як проявів геноциду.

Особливо важливою є рішуча підтримка ПАРЄ створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України в рамках Ради Європи, а також заклик до всіх держав-членів приєднатися до відповідної Розширеної часткової угоди.

Україна також високо оцінює увагу Асамблеї до питання репарацій, зокрема до створення повноцінного міжнародного компенсаційного механізму та належної ролі Реєстру збитків для України.

Резолюція ПАРЄ щодо політичного сприяння обміну військовополонених, ініційована українською делегацією, стала першим комплексним документом Асамблеї, який фіксує масові та системні порушення РФ Третьої Женевської конвенції.

Документ засвідчує вину Росії за тортури, страти, сексуальне насильство, відмову у доступі МКЧХ, переслідування українських військових за участь у бойових діях.

Асамблея наголошує на необхідності створення постійного механізму обміну військовополоненими із залученням нейтральних посередників і міжнародних організацій.

Міністерство закордонних справ закликає держави-члени Ради Європи, держави-спостерігачі та міжнародних партнерів активно сприяти реалізації положень резолюцій, підтримати створення Спеціального трибуналу, долучитися до компенсаційного механізму, посилити санкційний тиск на РФ, а також надавати практичну підтримку зусиллям України щодо притягнення винних до відповідальності та звільнення всіх полонених.

Вдячні Парламентській асамблеї Ради Європи за послідовне лідерство в боротьбі за права людини, демократію, верховенство права та справедливість в Європі.

Раніше ПАРЄ офіційно оголосила про невизнання легітимності Володимира Путіна

Читайте також: Захід ризикує набагато гіршим конфліктом, якщо підведе Україну – The ​​Observer

  • 26 лютого президент Франції Емманюель Макрон повідомив про спільне усвідомлення європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки.
  • Німеччина, Франція та Польща 15 березня пообіцяли закупити більше зброї для України та збільшити виробництво військового обладнання разом з українськими партнерами.
  • Макрон посилає сигнал сили, маючи дві дивізії звичайних сухопутних військ. Проте його війська могли б значно посилити оборону України.

Пізно ввечері 15 липня російські війська атакували Кривий Ріг. Після ракетного обстрілу місті вирує пожежа, попередньо, є постраждалі.

Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення. 

Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.

15 липня заступник міністра енергетики Микола Колісник запевнив, що станом на сьогодні енергосистема є збалансованою, тож, відключення на літній період не передбачаються. Щобільше, згідно з даними відомства, енергетики вже відновили більш як половину знищених росіянами енергогенеруючих потужностей. 

Переважна більшість озброєння США, котре згідно з новою угодою Вашингтона з НАТО, повинне бути передана Альянсу для постачання в Україну, вже готове до відправки.