Швейцарські ЗМІ назвали найбільш ймовірні сценарії залучення французьких військ в Україні

Джерело: NZZ

Глава Франції Емманюель Макрон неодноразово заявляв та підтвердив, намір відправити французькі війська на підтримку України: чого чекати, якщо за сильними словами підуть дії.

Макрон посилає сигнал сили, маючи дві дивізії звичайних сухопутних військ. Проте його війська могли б значно посилити оборону України.

Як зауважує видання, ситуація справді некомфортна – в Україні та за її межами. Російська армія переходить у наступ майже по всьому фронту. Українська система ППО отримує надто мало постачань, тому ракетні атаки завдають шкоди критично важливій інфраструктурі. Підтримка із боку Заходу досі надходить повільно. Тоді як кремлівська пропаганда досягає своєї мети.

Позиція Макрона – як боксера у соціальних мережах, а також як потенційного президента воєнного часу – здається майже антициклічною. Після нападу Росії на Україну Франція продовжувала шукати діалог із Кремлем. За постачанням озброєння Париж досі відстає від Берліна. Проте зараз, коли навіть американську допомогу заблоковано, Макрон хоче відправити в Україну власну армію, залежно від того, як розвиватиметься ситуація.

Тож чого ми могли б очікувати, якби за сильними словами Макрона насправді послідували дії? Як би насправді виглядала така операція? Який конкретний вплив може мати Франція на Україну?

Французькі Збройні сили складаються з трьох армій: Armée de l’Air et de l’Espace з винищувачами Rafale і Mirage, Національної морської піхоти, з авіаносцем “Шарль де Голль”, який зараз курсує біля берегів Беніну, і, нарешті, “Армія де Терр”. Франція також має власний арсенал ядерної зброї, Force de Frappe.

На відміну від німецького Бундесверу, французькі Збройні сили здатні вести війну навіть без партнера по НАТО. Однак масштаб обмежений. Armée de Terre зараз має під своїм командуванням дві дивізії звичайних сухопутних військ, кожна з яких складається приблизно з 20 000 армійців.

Тож видання надало чотири ймовірні сценарії залучення армії Франції в Україні та навколо неї:

  • Північніше Києва для запобігання вторгненню з Білорусі. Тоді підрозділи ЗСУ зможуть перекинути на фронт;
  • Резерви на Запорізькому фронті: перешкоджання прориву через Дніпро та підтримка ЗСУ;
  • Одеса: розміщення на північ від міста для убезпечення порту. З можливістю за потреби перекинути війська до Молдови;
  • Дислокація у Молдові. Підтримка місцевої армії у разі російських провокацій.

Однак президент Макрон знає, що відкрите використання військ за межами НАТО пов’язане з ризиками. Крім погроз Москви застосувати ядерну зброю, можливі також удари по Франції з використанням винищувачів чи зброї дальньої дії. Одне з найуразливіших місць проходить через Угорщину у бік Альп. Так званий Тірольський коридор практично не захищений з повітря.

Водночас розміщення наземних військ збільшить ціну подальшої ескалації, навіть якщо Франція не матиме найміцнішої репутації військової держави. У виданні пояснюють, що у минулому Кремль завжди краще розумів прояв сили, аніж “обговорення та компроміси”. Тому, військове втручання Франції, ймовірно, стане останнім шансом Європи запобігти великій війні.

Читайте також: Макрон прагне домінувати в ЄС у ролі лідера — ЗМІ

Макрон під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій заявив, що підтримка Києва з боку Франції “не має меж”.

Також він 5 березня він заявив, що союзникам України час активізуватися й “не бути боягузами”. Говорячи про вторгнення Росії в Україну, Макрон заявив, що Франція та Чехія “добре усвідомлюють, що війна знову на нашій землі [в Європі], що деякі держави, які стали нестримними, щодня поширюють свою загрозу нападу на нас ще більше, і що нам доведеться жити відповідно до історії та мужності, якої вона вимагає”.

Згодом він знову висловився щодо відправлення військ своєї держави в Україну. Про позицію Макрона повідомив представник комуністичної партії Фаб’єн Руссель, який був присутнім на зустрічі президента Франції з парламентськими партіями. За словами Русселя, Макрон заявив про готовність відправити французьких військових до України, якщо війська РФ просунуться до Києва чи Одеси.

На що радник президента США з питань нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що президент Франції Емманюель Макрон має абсолютне право розглядати можливість відправки військ на територію України.

  • 26 лютого президент Франції Емманюель Макрон повідомив про спільне усвідомлення європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки.
  • Німеччина, Франція та Польща 15 березня пообіцяли закупити більше зброї для України та збільшити виробництво військового обладнання разом з українськими партнерами.
  • Норвегія оголосила, що виділить близько 153 мільйонів доларів, які будуть спрямовані на ініціативу Чехії щодо закупівлі боєприпасів для України.
  • Норвезький уряд оголосив 2 квітня, що збільшить кількість призовників внаслідок модернізації інфраструктури та створення нових посад у Силах оборони.
  • З лютого 2022 року Норвегія надала понад 500 млн доларів фінансової допомоги Україні.

Служба безпеки України зібрала доказову базу на ще двох колаборантів, що співпрацюють з окупантами на ТОТ. Мовиться про Юрія Резанова та Віктора Щекатунова, що у вересні 2023 року брали участь у фейковому волевиявленні та були добровільно обрані депутатами так званого “народного совета ЛНР”.

З 18 травня 2024 року інспектори Державної прикордонної служби України в пунктах пропуску в окремих категорій громадян перевірятимуть наявність військово-облікового документа.

У четвер, 16 травня, російські військові здійснили удари касетними боєприпасами по селищу Вовчанської громади на Харківщині. Напад призвів до травм серед медичного персоналу, водіїв та очільника міської військової адміністрації Тамаза Гамбарашвілі.

Сьогодні, 16 травня, Данія оголосила про надання Україні нового пакету військової допомоги на суму 5,6 мільярда данських крон (815 мільйонів доларів США). 

У неділю, 12 травня, затримали баскетболіста Вадима Заплотницького, який грає за команду Київ-Баскет, при спробі незаконно перетнути кордон на Буковині. Інцидент став відомим за інформацією, отриманою від правоохоронних органів.