ЗС РФ атакували Вовчанську громаду касетними боєприпасами: поранено очільника МВА

Джерело: глава Харківської ОВА Олег Синєгубов

У четвер, 16 травня, російські військові здійснили удари касетними боєприпасами по селищу Вовчанської громади на Харківщині. Напад призвів до травм серед медичного персоналу, водіїв та очільника міської військової адміністрації Тамаза Гамбарашвілі.

За інформацією, під час атаки у селищі працювали волонтери та цивільні екстрені служби. П’ятеро людей постраждали внаслідок цих подій, серед них — двоє медиків, двоє водіїв та начальник Вовчанської міської військової адміністрації Тамаз Гамбарашвілі.

Додамо, що у північній частині міста Вовчанськ, де тривають активні бої, російські військові беруть у полон та розстрілюють цивільних мешканців.

Зауважимо, що, за даними Генштабу від початку доби, 16 травня, ЗСУ продовжують виконання бойових завдань в межах міської забудови Вовчанська в північній частині міста, тримають ворога під вогневим контролем. Дії тривають, ситуація контрольована.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.

Прийняття Європейським Союзом 14-го пакету санкцій проти Росії затяглося, хоча Бельгія, котра головує нині в ЄС, планувала оголосити про нього ще до початку саміту G7 в Італії 13 червня. Погодження нового пакету несподівано натрапило на супротив Німеччини.

19 червня у Києві обвалилася пішохідна частина шляхопроводу на проспекті Повітряних сил України, що спричинило ускладнення руху транспорту. Раніше мер столиці Віталій Кличко запевняв, що повідомлення про неналежний стан інженерних споруд лише підживлюють роботу ворожого ІПСО.