Макрон прагне домінувати в ЄС у ролі лідера — ЗМІ

Джерело: The Telegraph

Президент Франції Емманюель Макрон прагне бути визнаним як ключовий лідер в Європі в контексті зміни політичного пейзажу як на міжнародному, так і на внутрішньому рівнях.

За даними видання, Макрон веде боротьбу за першість поряд німецьким канцлером Олафом Шольцем, якого вважають більш обережним.

Коментарі президента щодо можливості відправки європейських військ в Україну на паризькому саміті у лютому стали несподіваним кроком для Макрона, який раніше підкреслював важливість дипломатичних зв’язків з Росією та відповідного підходу до вирішення конфлікту.

The Telegraph провів співбесіди з численними джерелами в Єлисейському палаці та Бундестазі, щоб розкрити причини цих різких змін у позиції.

Згідно з виданням, Німеччина неодноразово натякала на те, що Франція не є єдиною ключовою військовою державою Євросоюзу. Коли Шольц закликав європейських союзників активізувати поставки важливої ​​зброї для України — це викликало занепокоєння в Франції.

Макрон згадав початкову пропозицію Німеччини щодо касок для України, наголосивши на пожертвуваннях Франції у вигляді ракет Scalp і закликав Шольца наслідувати приклад Франції з ракетами Taurus.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.

У Німеччині розглядають можливість передачі газопроводу “Північний потік-2” під управління США, що потенційно дозволить відновити постачання російського газу до Європи, інформують обізнані джерела, зазначаючи, що робота над відповідною угодою вже триває.

Пізно ввечері 20 березня російські війська запустили на Одесу десятки ударних безпілотників. Після низки вибухів у місті повідомляють про пожежу.

20 березня президент США Дональд Трамп знову повідомив, що Вашингтон “дуже скоро” підпише угоду з Україною про рідкісноземельні метали.

19 березня у Брюсселі представили перший стратегічний документ щодо обороноздатності ЄС “Білу книгу з питань європейської оборони – Готовність 2030”. Відтак, Європейський Союз кардинально змінює підхід до власної безпеки.