Макрон підтвердив намір розмістити війська в Україні
Джерело: Емманюель Макрон в інтерв’ю Le Parisien
Президент Франції Емманюель Макрон повторив власну заяву стосовно можливого направлення західних сухопутних військ в Україну.
Макрон пояснив, що наземні операції можуть знадобитися для протидії російським силам у якийсь момент. Водночас глава Франції зауважив, що не прагне ескалації та не виявлятиме ініціативи.
Про те, що не можна виключати розміщення західних сухопутних військ в Україні, Макрон уперше заявив наприкінці лютого. Його заява викликала неоднозначне сприйняття з боку багатьох союзників, зокрема й в Німеччині
Проте, Макрон запевнив, що між Парижем та Берліном практично немає розбіжностей стосовно питань допомоги Україні.
Стратегічна культура Німеччини характеризується великою стриманістю, невтручанням та дистанціюванням від ядерної могутності, – пояснив французький президент різницю у сприйнятті. – Тим часом Франція, яка володіє ядерною зброєю і сильною професійною армією, є “зовсім іншою моделлю”.
Зауважимо, канцлер ФРН Олаф Шольц повідомив, що Німеччина спільно з Францією та Польщею закуповують більше озброєння для Сил оборони України на світовому ринку. Після зустрічі “Веймарського трикутника” у Берліні Шольц заявив, що погодив такий підхід з президентом Франції Емманюелем Макроном і прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском.
Макрон під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій заявив, що підтримка Києва з боку Франції “не має меж”.
Також він 5 березня він заявив, що союзникам України час активізуватися й “не бути боягузами”. Говорячи про вторгнення Росії в Україну, Макрон заявив, що Франція та Чехія “добре усвідомлюють, що війна знову на нашій землі [в Європі], що деякі держави, які стали нестримними, щодня поширюють свою загрозу нападу на нас ще більше, і що нам доведеться жити відповідно до історії та мужності, якої вона вимагає”.
Згодом він знову висловився щодо відправлення військ своєї держави в Україну. Про позицію Макрона повідомив представник комуністичної партії Фаб’єн Руссель, який був присутнім на зустрічі президента Франції з парламентськими партіями. За словами Русселя, Макрон заявив про готовність відправити французьких військових до України, якщо війська РФ просунуться до Києва чи Одеси.
- 26 лютого президент Франції Емманюель Макрон повідомив про спільне усвідомлення європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки.
- Інженер-генерал з озброєння та голова Фонду підтримки України Жан-Франсуа Док під час зустрічі української та французької делегацій у Києві заявив, що Франція збільшить постачання боєприпасів до України у 2024 році.
- Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна замовить 100 безпілотників у компанії Delair для України.
- Німеччина, Франція та Польща 15 березня пообіцяли закупити більше зброї для України та збільшити виробництво військового обладнання разом з українськими партнерами.
Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.
Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.
Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.