Паспорти РФ не рятують: росіяни відбирають житло у населення ТОТ

Джерело: ЦНС

У Центрі національного спротиву повідомили, що представники російсько-окупаційних так званих адміністрацій спільно з представниками військ РФ продовжують здійснювати рейди по тимчасово захопленим населеним пунктам та визначають помешкання не лише такі, які не мають власника, але і які переоформленні відповідно до російського законодавства.

Зауважується, що за отриманою інформацією, найбільше таких рейдів з боку росіян проводять у місті Залізний Порт, який знаходиться на узбережжі Чорного моря в Херсонській області. Акцентується, що представники російсько-окупаційних адміністрацій вносять у списки навіть тих осіб, у кого вже є в наявності російський паспорт.

Відповідна практика вже в процесі реалізації, у зв’язку з чим, росіяни відібрали низку таких квартир та передали так званим “переселенцям”, або ж “постраждалим” під час бойових дій.

Варто зазначити, що раніше окупанти забирали житло у власників, які раніше виїхали з окупованої території, тоді як зараз відомий “віджим” житла відбувається з тими особами, які проявили лояльність до оформлення ворожих документів, — зазначили у повідомленні.

У ЦНС наголосили, що такі дії російської армії свідчать лише про бажання продовжувати геноцидну практику щодо зміни етнічного складу населення на території України.

Раніше стало відомо, що на тимчасово окупованих територіях України російські загарбники погрожують фермерам, які не зареєструвалися в російських реєстрах, конфіскацією бізнесу. Зокрема, на ТОТ України  російські окупанти проводять збори з місцевими фермерами, де вимагають від них оформлення згідно з законодавством РФ.

Центр національного спротиву продовжує закликати громадян, що залишились на тимчасово окупованих територіях, передавати інформацію про пересування та дислокацію представників російсько-окупаційних військ. Зауваживши, що це наближує нашу спільну перемогу.

  • На тимчасово окупованих територіях України російські загарбники вигадали нову схему з обкрадання українських фермерів.
  • У Центрі національного спротиву повідомили, що влада РФ продовжує імплементацію стратегії етнічної чистки українців на тимчасово окупованих територіях України.
  • В Запорізькій ОВА повідомляють, що окупанти створюють на тимчасово окупованих територіях Запорізької області “інноваційно-освітню територію”.
  • У Центрі національного спротиву повідомили, що через великі втрати на фронті росіяни намагаються збільшити банк крові на тимчасово окупованих територіях.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.