Павло Дуров дав інтерв’ю американському журналісту Такеру Карлсону

Джерело: Павло Дуров/Telegram

Російський програміст та засновник платформи Telegram Павло Дуров заявив, що в лютому дав інтерв’ю американському журналісту Такеру Карлсону.

За його словами, інтерв’ю у відеоформаті буде незабаром опубліковано.

Також Дуров додав, що як лідер політично нейтральної платформи, він відповідає за спілкування з журналістами, які представляють різні політичні погляди, тому у лютому також дав 3-годинне інтерв’ю журналісту ліберальних поглядів.

“Того ж дня я розмовляв із Такером Карлсоном, який є відомим консерватором. Таким чином я можу залишатися справедливим до всіх аудиторій і розповідати історію Telegram усім”, – розповів він.

Довідка. У лютому цього року американський проросійський журналіст Такер Карлсон приїхав до Москви, щоб взяти інтерв’ю у Володимира Путіна.

Під час час розмови російський диктатор звинуватив США та інші західні країни в “затягуванні” війни в Україні.

За словами Путіна, у травні 2022-го мирні переговори з Україною “майже завершилися”, але потім Україна нібито відкинула всі ці угоди та “підкорилася вказівкам західних країн, європейських країн і Сполучених Штатів боротися з Росією до кінця”.

Зокрема Путін звинуватив колишнього прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона, який, нібито, відмовив Володимира Зеленського від підписання мирної угоди на ранніх стадіях війни.

Під час інтерв’ю російський президент спробував переконати Захід припинити підтримку України, заявивши, що війна “закінчиться протягом кількох тижнів, якщо країни припинять постачання озброєння Україні.

Фахівці ISW, які проаналізували частину інтерв’ю, зазначили, що Путін прагнув продемонструвати, що у війні саме Росія є потерпілою стороною. Зокрема він наголошував, що війну почали “українські неонацисти” у 2014 році, а повномасштабне вторгнення – це спроба РФ покласти край війні.

Путін також намагався виправдати військове вторгнення в Україну у 2014 та 2022 роках як відповідь на дії України та Заходу.

Так, про окупацію Криму та частини Донбасу у 2014 році він аргументував “державним переворотом в Україні (Революція Гідності), який нібито підтримували США. Він також звинуватив Україну у порушенні Мінських угод та розповів про нібито створення баз НАТО на території Української держави.

Він вкотре повторив, що одна з цілей війни – “денацифікація”, яка, на думку Путіна, означає заборону всіх неонацистських рухів в Україні та усунення осіб, які підтримують нацистську ідеологію.

Путін продовжував закликати до “нейтралітету” України та стверджував, що Росія не може довіряти будь-яким заявам НАТО про те, що Альянс не дозволяє Україні стати членом.

Окрім цього, Путін продовжував пропагувати псевдоісторію, намагаючись заперечити українську державність і національність. Президент РФ повторив давні російські інформаційні наративи, заперечуючи існування української державності та ідентичності.

Путін стверджував, що українці принципово не існують як нація і що українці – це насправді росіяни, яких різні політичні діячі переосмислили як українців, щоб підірвати здатність Росії контролювати кордони Росії з іншими державами Східної та Центральної Європи.

Президент РФ також регулярно й навмисно зловживав визначенням “етнічного росіянина”, маючи на увазі українців, щоб просувати ширшу концепцію “русского мира” та виправдати максималістські претензії Росії щодо України, її народу та більшої імперіалістичні амбіції.

Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.

В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…

Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.

Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.

Міністр закордонних справ Польщі, Радослав Сікорський, заявив, що застосування Росією нової балістичної ракети “Орєшнік” з одного боку — ескалація, а з іншого — вияв розпачу, бо Путін не може перемогти.