Паводок у Києві: рівень Дніпра піднявся до свого абсолютного максимуму з початку року

 

Джерело: КМВА

Внаслідок весняного водопілля рівень Дніпра в межах Києва піднявся до свого абсолютного максимуму з початку 2024 року.

Станом на 16 березня, рівень Дніпра зафіксовано на відмітці 601 см над “0” поста. Температура води – 3,9 ℃.

Згідно з даними моніторингу, за останні 7 днів рівень Дніпра в межах столиці зріс на понад 60 см. При чому спостерігається значне коливання води протягом доби. Наприклад, 14 березня він змінювався від 620 см до 577 см, але на час фіксації становив 583 см.

Підйом рівня води та такі значні коливання відбуваються внаслідок збільшення скидів води з Київського водосховища через пропуск весняного водопілля. Тому спостерігається початкове затоплення заплав та понижених прирічкових територій.

Рівень небезпеки гідрологічних явищ І (жовтий). Станом на 16 березня аварійних підтоплень по місту не зафіксовано. Промислові об’єкти й житлові масиви міста поза небезпекою.

Моніторинг цьогорічного водопілля триває. За прогнозами Укргідрометцентру, щонайменше до 19 березня рівень Дніпра в Києві утримуватиметься вище відміток початкового затоплення заплав та понижених прирічкових територій.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.