Печерський суд продовжив слухання у справі охоронців Порошенка без присутності адвоката

Джерело: Букви

У Печерському суді Києва 5 червня відбулося засідання у справі колишнього заступнику начальника Служби безпеки президента України Управління державної охорони Вадима Чучковського і двох його підлеглих – колишніх водіїв УДО Сергія Волевача і Руслана Крамаренка. Захист заявив про грубе порушення права на захист, позаяк слухання відбулося без адвокатки, котра не була належно повідомлена про час і місце розгляду справи.

Суддя Михайло Юшков розглядав клопотання прокурора ДБР Сергія Герасима про продовження строку досудового розслідування. Слідчим у справі виступає Олег Байжанов – уродженець РФ.

Захист наполягав, що адвокатка Чучковського і Волевача – Лариса Криворучко – не отримала повістки та не може бути замінена без згоди підзахисних. Підозрювані також відмовилися брати участь у слуханні без неї.

Своєю чергою, сторона обвинувачення наполягала, що адвокатка була повідомлена, посилаючись на загальні документи про доставку повісток.

Суд  заперечення відхилив, заявивши про можливість призначення безоплатного адвоката.

Попри відсутність захисниці, суддя надав підозрюваним доступ до двох томів справи, що, на думку захисту, є порушенням норм КПК.

Засідання тривало до пізнього вечора. Близько 20:26 Сергію Волевачу викликали швидку допомогу: у нього зафіксували тиск 170 на 90 та температуру 37,7. Протягом всього дня підозрювані перебували у залі засідання без їжі.

Та попри це, суддя продовжив засідання – о 22:07 вимагав відповіді від Волевача. Після цього, сторона захисту заявила про відвід судді.

Поведінка суду демонструє системну проблему – позбавлення підозрюваного права на справедливий судовий розгляд, коли адвокат просто ‘виключається’ з процесу без належної правової підстави. А підозрюваному пропонують ознайомлюватись із матеріалами справи без захисника, в умовах психологічного тиску. Це маніпуляція, а не правосуддя… Ми також заявляємо, що суддя М.М. Юшков грубо порушив присягу судді та норми законодавства, тому на нього буде подано скаргу до Вищої ради правосуддя. Це має наслідки. Право на захист – це не опція, це – обов’язок держави. І якщо суддя цього не забезпечує – він не має права залишатися на посаді, – мовиться у заяві.

Зрештою, слухання перенесли на 6 червня.

Раніше адвокат Ігор Головань заявив, що влада бере в заручники офіцерів Управління державної охорони (УДО), аби ті обмовили лідера “Євросолідарності” та п’ятого президента Петра Порошенка.

Також Головань повідомив, що влада фабрикує нову “справу” проти Порошенка, і для цього використовує матеріали російської ФСБ. За його словами, влада використовує для цього постановче відео, отримане від спецслужб держави-агресора.

Додамо, Михайло Юшков призначений на посаду судді Єнакіївського міського суду Донецької області у 2013 році. З 2015 року – суддя Красногвардійського районного суду міста Дніпропетровська. Тоді як Друга палата Вищої кваліфікаційної комісії суддів 1 травня 2024 року внесла у Вищу раду правосуддя подання з рекомендацією про тимчасове відрядження у склад Печерського райсуду судді Юшкова.

Державний секретар США Марко Рубіо доручив американським дипломатам у всьому світі не коментувати справедливість або чесність виборів у інших країнах.

Правоохоронці повідомили про підозру директору підприємства, що під час будівництва фортифікацій на Сумщині завищив ціну будматеріалів на 27 млн гривень.

Велика Британія викрила санкції на три підрозділи російської військової розвідки (ГРУ) та 18 їхніх офіцерів.

Україна повернула з окупованих територій ще одну групу дітей. Деякі з них стали мішенню російських спецслужб через відмову дотримуватися нав’язаних окупантами правил.

Суд виніс вирок одному з двох російських агентів, які минулого місяця підірвали авто прокурора у Дніпрі.