Печерський суд задовольнив позов Портнова про вилучення його з Реєстру зрадників
Джерело: рух “ЧЕСНО”
Печерський районний суд Києва задовольнив позов колишнього заступника голови адміністрації експрезидента Віктора Януковича Андрія Портнова проти руху ЧЕСНО стосовно виключення його з Реєстру зрадників.
Рішення суду ще не набрало законної сили, тому рух ЧЕСНО подає апеляційну скаргу.
Портнов вимагає видалити його профіль з Реєстру зрадників, а також виплатити йому чверть мільйона гривень компенсації. Це одна з найбільших фінансових вимог за його позовами до різних організацій.
Ми бачимо спробу масштабного тиску на українські громадські організації та медіа. Цікаво, що всі рішення, винесені Печерським судом за позовами Портнова, не на користь журналістів та активістів. ЧЕСНО буде відстоювати свою позицію в апеляції та захищатиме свободу слова, – зауважила лідерка руху Віта Думанська.
Портнов позивався до низки ЗМІ та громадських організацій щодо захисту честі та гідності.
Печерський районний суд неодноразово ставав на бік екснардепа. Цьогоріч він виграв у першій інстанції справу проти Hromadske через розслідування щодо окупації Криму, а також справи щодо ЦПК та проєкту “Схеми”. Розгляд інших справ наразі триває. Рух ЧЕСНО подавав клопотання щодо зміни підсудності справи до Подільського райсуду, однак його не задовольнили.
Суддею у цій справі є В’ячеслав Підпалий. Вища рада правосуддя відкрила проти нього кілька дисциплінарних проваджень.
Портнов виїхав з України у 2022 році. Також він потрапив до санкційного списку США. Проти нього у 2018 році було відкрите кримінальне провадження за статтею “державна зрада” щодо ймовірної причетності до анексії Криму, яке згодом закрили.
- Проти проросійського діяча Андрія Портнова, який був першим заступником голови Адміністрації президента Віктора Януковича, закрили кримінальне провадження у зв’язку з відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення.
- Корупціонери та російські «консерви»: у ЦПК нагадали кому вдалося виїхати з України.
- Міністр оборони України Рустем Умєров на щорічних загальних зборах Європейської бізнес-асоціації заявив, що під час війни ставиться до корупції як до тероризму.
Станом на 1 липня 2025 року російська армія втратила на війні проти України понад 1 мільйон військових. За даними Генерального штабу Збройних сил України, загальні бойові втрати особового складу противника з 24 лютого 2022 року орієнтовно склали 1 020 980 осіб. За минулу добу ліквідовано ще 970 окупантів.
Перший день липня в Україні зустріне хмарами з проясненнями і приємною прохолодою. Опадів майже не буде – трохи дощу можливе лише на північному сході країни, і то місцями та ненадовго.
19-річний українець Олег шукав підробіток у Telegram, а ледь не став живою бомбою. Йому запропонували 1000 доларів за те, щоб обмалювати фарбою стіну біля рівненської поліції. На місці замість фарби він знайшов рюкзак із саморобним вибуховим пристроєм – грубою бомбою, до якої був прикріплений мобільний телефон. Усе вказувало на те, що її мали підірвати дистанційно.
1 липня відзначається Міжнародний день анекдоту та жартів, Міжнародний день курячих крилець; в Україні – День державного реєстратора. За церковним календарем вшановують пам’ять святих чудотворців і безсеребреників Косми і Дам’яна.
Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.