Пейджери, якими користувались бойовики Хезболли, могли виготовити у Будапешті
Джерело: Reuters
За повідомленням ЗМІ пейджери бойовиків ліванського угруповання Хезболла, у які Моссад заклав вибухівку, могли виготовити у Будапешті (Угорщина).
Після вибухів, внаслідок яких загинуло дев’ять осіб, а ще тисячі – зокрема посол Ірану в Лівані – зазнали поранень, стало відомо, що пейджери були від тайваньскої компанії Gold Apollo.
Та директор компанії повідомив, що пейджери виготовила компанія з Європи BAC, яка має ліцензії на використання бренду Gold Apollo. Компанія BAC базується саме в угорській столиці.
За вказаною адресою компанії у Будапешті розташована будівля на жилій вулиці. назва компанії написана на папері формату А4, який приклеєний до скляних дверей.
Чоловік, який перебував у будівлі, сказав, що BAC Consulting зареєстрована за цією адресою, але фізичної присутності там немає. За цією ж адресою зареєстровано ще кілька компаній.
Гендиректоркою BAC Consulting вказана Крістіана Барсоні-Арчідіаконо. У її профілі на LinkedIn написано, що вона була консультанткою різних організацій, зокрема ЮНЕСКО. Вона не відповіла на електронні листи агентства. На сайті BAC Consulting не вказано посилань на адреси, де здійснюють виготовлення пейджерів чи будь-якої іншої продукції.
- 17 вересня, понад 1000 осіб, включаючи бойовиків “Хезболли” та медиків, зазнали поранень через вибухи пейджерів по всьому Лівану.
- За даними ЗМІ, зовнішня розвідувальна служба Ізраїлю (Моссад), кілька місяців тому заклала вибухівку у 5000 пейджерів, які отримали члени ліванського угруповання Хезболла.
База Starbase у штаті Техас, що належить компанії SpaceX американського розробника та підприємця Ілона Маска, здобуде статус окремого міста. За відповідне рішення проголосували майже 98% місцевих жителів.
4 травня у Гідропарку в Києві відбулося загоряння складських приміщень. Рятувальникам вдалося ліквідувати пожежа, інформації щодо постраждалих немає.
В Угорщині знову наголосили на можливості Будапешта блокувати вступ України до ЄС. Глава угорського уряду обурився критикою Володимира Зеленського, наголосивши, що “не президент в Києві та не бюрократи у Брюсселі вирішують, що думає угорський народ”.
Кабінет Міністрів подав до Верховної Ради для ратифікації угоду із США про створення Інвестиційного фонду відбудови та розраховує на швидке прийняття відповідного рішення.
Державний департамент США затвердив продаж Україні обладнання та послуг з навчання й обслуговування винищувачів F-16 на загальну суму близько 310,5 мільйона доларів.