Пейджери, якими користувались бойовики Хезболли, могли виготовити у Будапешті

Джерело: Reuters

За повідомленням ЗМІ пейджери бойовиків ліванського угруповання Хезболла, у які Моссад заклав вибухівку, могли виготовити у Будапешті (Угорщина).

Після вибухів, внаслідок яких загинуло дев’ять осіб, а ще тисячі – зокрема посол Ірану в Лівані – зазнали поранень, стало відомо, що пейджери були від тайваньскої компанії Gold Apollo.

Та директор компанії повідомив, що пейджери виготовила компанія з Європи BAC, яка має ліцензії на використання бренду Gold Apollo. Компанія BAC базується саме в угорській столиці.

За вказаною адресою компанії у Будапешті розташована будівля на жилій вулиці. назва компанії написана на папері формату А4, який приклеєний до скляних дверей.

Чоловік, який перебував у будівлі, сказав, що BAC Consulting зареєстрована за цією адресою, але фізичної присутності там немає. За цією ж адресою зареєстровано ще кілька компаній.

Гендиректоркою BAC Consulting вказана Крістіана Барсоні-Арчідіаконо. У її профілі на LinkedIn написано, що вона була консультанткою різних організацій, зокрема ЮНЕСКО. Вона не відповіла на електронні листи агентства. На сайті BAC Consulting не вказано посилань на адреси, де здійснюють виготовлення пейджерів чи будь-якої іншої продукції.

7 квітня президент Володимир Зеленський призначив Андрія Мельника Постійним представником України при Організації Обʼєднаних Націй.

Беверлі Ейкінс, мати віцепрезидента США JD Венса, відсвяткувала десять років тверезості на церемонії у Білому домі. У п’ятницю, в оточенні друзів і родини, вона отримала відзнаку на честь свого одужання.

Генеральний штаб ЗСУ не підтримав підготовлений Міністерством оборони законопроєкт про звільнення зі служби та ротацію бійців під час воєнного стану. Командування української армії виступило проти ініціативи, позаяк реалізація документа призвела б до одномоментної демобілізації значної кількості досвідчених військових.

Глава Європейського центрального банку Крістін Лагард закликала до революції у сфері платежів — задля скасування залежності Європи від американських і китайських платіжних систем, таких як Visa, Mastercard, PayPal та Alipay. Описуючи це як “марш до незалежності”, Лагард наголосила: “Європа повинна створити власну альтернативу, аби забезпечити фінансовий суверенітет”.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України наземний роботизований комплекс D-21-12R українського виробництва.