Пентагон хоче отримувати від компаній з розробки ШІ більше даних про свої технології
Джерело: Bloomberg
Високопоставлений посадовець Міністерства оборони США Крейг Мартелл, який займається питаннями штучного інтелекту, заявив, що відомство хоче дізнатися більше про інструменти ШІ, перш ніж воно погодиться взяти на себе зобов’язання використовувати цю технологію.
Як розповіли у виданні, програмне забезпечення для штучного інтелекту базується на великих мовних моделях (LLM), які використовують великі масиви даних для роботи таких інструментів, як чат-боти і генератори зображень. Послуги, як правило, пропонуються без показу їхньої внутрішньої роботи. Через це користувачам складно зрозуміти, як технологія приймає рішення або що змушує її працювати краще чи гірше з плином часу.
“Ми просто отримуємо кінцевий результат побудови моделі – цього недостатньо”, – прокоментував Мартелл.
За його словами, Пентагон не знає, як побудовані моделі і які дані були використані. Компанії також не пояснюють, яку небезпеку можуть становити їхні системи.
“Вони говорять: ось воно, ми не розповідаємо вам, як ми це створили, ми не говоримо вам, в чому система хороша чи погана, ми не говоримо вам, упереджена вона чи ні”, – пояснив Мартелл.
Зазначено, що Мартелл запросив представників промисловості та науковців до Вашингтона в лютому для обговорення цього питання. Так, симпозіум Пентагону з питань оборонних даних та штучного інтелекту має намір встановити, з якими завданнями можуть впоратися LLM.
При цьому Мартелл зауважив, що команда, яка керує робочою групою з оцінки LLM, вже знайшла для них 200 потенційних сфер застосування в Міністерстві оборони.
“Ми не хочемо зупиняти великі мовні моделі. Ми просто хочемо зрозуміти їх використання, переваги, небезпеки і те, як їм протистояти”, – наголосив він.
За словами Мартелла, в оборонному відомстві зростає підтримка використання LLM. Утім там визнають, що якщо програмне забезпечення ШІ фабрикує інформацію або видає неправильний результат, що не є рідкістю, саме вони повинні взяти на себе відповідальність за це.
Закрита сесія на триденному лютневому заході буде присвячена тому, як тестувати і оцінювати моделі, а також захищатися від хакерських атак.
“Буде багато випадків використання, коли на кону стоятимуть людські життя. Тому допускати збої або як би ми це не називали – просто неприйнятно”, – резюмував Мартелл.
- Центральне розвідувальне управління США анонсувало запуск функції, подібної до ChatGPT, яка використовуватиме штучний інтелект для надання аналітикам кращого доступу до відкритих джерел інформації.
- Американська корпорація конгломерату соціальних мереж Meta представила функції штучного інтелекту у своїх програмах, які нададуть 3 мільярдам користувачів компанії можливості, подібні до ChatGPT OpenAI.
- Американська компанія Meta представила SeamlessM4T, модель на основі штучного інтелекту, що може перекладати та транскрибувати на близько 100 мов світу.
- Компанія Meta представила модель штучного інтелекту з відкритим кодом AudioCraft, що дозволяє формувати музику чи звуки за допомогою текстових підказок.
На 71-му році життя помер американський режисер Джеймс Фолі, відомий за роботою над двома частинами кіносерії “П’ятдесят відтінків сірого” та низкою кліпів Мадонни.
З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.
Міністерство закордонних справ України висловило демарш державам, чиї лідери взяли участь у параді в Москві 9 травня.
Під час спільної пресконференції для ЗМІ з президентом Франції Еммануелем Макроном у Нансі 9 травня, глава польського уряду Дональд Туск заявив, що присутність лідерів країн на параді в Москві викликає сором.
Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.