Пентагон не здатен змусити Starlink заблокувати послуги для росіян

Джерело: Defence One

Міністерство оборони США виявило, що не може вплинути на компанію SpaceX у питанні припинення обслуговування терміналів Starlink, які використовуються ЗС РФ проти України. Це було заявлено помічником міністра оборони США з космічної політики Джоном Пламбом на Space Symposium 2024.

Пламб заявив, що Міноборони не має достатньої влади для примусу SpaceX здійснити такі заходи, як створення “білого списку” для терміналів українських військових. Він також вказав, що Starlink є комерційним продуктом, який можна отримати навіть на “чорному ринку”, що ускладнює контроль за його використанням.

Він висловив впевненість у партнерстві з SpaceX, але не надав конкретної відповіді на запитання щодо заходів SpaceX для запобігання використанню Starlink зловмисними суб’єктами.

Пламб підкреслив, що Пентагон співпрацює з Україною і SpaceX, щоб забезпечити потрібні послуги Україні і запобігти використанню Starlink російськими силами.

Представники SpaceX раніше заявляли, що компанія не має жодних угод або зв’язків з Росією, і сервіс Starlink не працює на її території.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.