Пентагон не здатен змусити Starlink заблокувати послуги для росіян
Джерело: Defence One
Міністерство оборони США виявило, що не може вплинути на компанію SpaceX у питанні припинення обслуговування терміналів Starlink, які використовуються ЗС РФ проти України. Це було заявлено помічником міністра оборони США з космічної політики Джоном Пламбом на Space Symposium 2024.
Пламб заявив, що Міноборони не має достатньої влади для примусу SpaceX здійснити такі заходи, як створення “білого списку” для терміналів українських військових. Він також вказав, що Starlink є комерційним продуктом, який можна отримати навіть на “чорному ринку”, що ускладнює контроль за його використанням.
Він висловив впевненість у партнерстві з SpaceX, але не надав конкретної відповіді на запитання щодо заходів SpaceX для запобігання використанню Starlink зловмисними суб’єктами.
Пламб підкреслив, що Пентагон співпрацює з Україною і SpaceX, щоб забезпечити потрібні послуги Україні і запобігти використанню Starlink російськими силами.
Представники SpaceX раніше заявляли, що компанія не має жодних угод або зв’язків з Росією, і сервіс Starlink не працює на її території.
- Стосовно компанії SpaceX, заснованої американським бізнесменом Ілоном Маском, розпочали розслідування. Воно стосується інформації щодо використання ЗС РФ проти України терміналів супутникового зв’язку Starlink.
- Термінали Starlink можна знайти на чорних ринках по всьому світу, що свідчить про системні порушення контролю компанії над їхнім використанням.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.