Пентагон розглядає можливість використання $4 млрд для допомоги Україні – CNN

Джерело: CNN

Пентагон вирішує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування військової допомоги, що залишилося, для підтримки зусиль України у боротьбі з російською агресією, навіть без гарантій того, що ці кошти будуть компенсовані Конгресом.

За даними видання, Міноборони США має близько 4 мільярдів доларів президентських коштів для України, що дає змогу Пентагону використовувати свої власні запаси для постачання військової техніки до Києва.

Але Пентагон раніше не хотів витрачати будь-які гроші, що залишилися, без гарантій, що вони будуть відшкодовані Конгресом за допомогою запиту адміністрації на додаткове фінансування в розмірі 60 мільярдів доларів, оскільки вилучення із запасів Міністерства оборони без плану поповнення цього обладнання може вплинути на військову готовність США.

Утім, зважаючи на те, що Україна дедалі більше відчайдушно потребує військової допомоги США, а в Палаті представників відмовляються проводити голосування з питання про надання нового фінансування, високопосадовці Міністерства оборони обговорюють, чи існує будь-яка внутрішня фінансова подушка, яка дозволила б відомству витратити хоча б частину цієї допомоги з 4 мільярдів доларів, що залишилися, на допомогу Україні в боротьбі з РФ.

Агентство уточнило, що жодних рішень поки що не ухвалено, але розмови про цей варіант та інші потенційні плани “Б” стають дедалі актуальнішими протягом останніх кількох тижнів, оскільки ситуація на полі бою в Україні стає все важчою.

Відповідаючи на запитання про можливість використання решти 4 мільярдів доларів, представник міністерства оборони підполковник Гаррон Гарн заявив, що Пентагон продовжує закликати Конгрес вжити додаткових заходів для підтримки України в скрутну хвилину і поповнення національних запасів.

Посадовці заявили, що департамент може піти далі і витратити частину цих 4 мільярдів доларів, навіть не знайшовши всередині країни грошей, які можна було б використати для їхнього поповнення.

“Але для Пентагону не було б нічого безпрецедентного в тому, щоб знайти додаткові, непередбачені джерела фінансування”, – йдеться матеріалі.

Своєю чергою, прессекретар Пентагону генерал Патрік Райдер зауважив, що поки що йому нічого оголосити, але відомство продовжує вивчати способи продовження підтримки України.

“Отже, так, хоча у нас є повноваження в розмірі 4,2 мільярда доларів, у нас немає коштів для поповнення цих запасів, якщо ми їх витратимо. І оскільки термінів не видно, нам доводиться ухвалювати ці важкі рішення”, – прокоментував він.

У виданні нагадали, що торік Міністерство оборони оголосило, що виявило помилку в бухгалтерському обліку, через яку відомство завищило суму допомоги, яку воно надавало Україні, на 6,2 мільярда доларів. Ці додаткові гроші надали міністерству подушку безпеки, яка дозволила йому передавати військову допомогу Україні довше, ніж передбачалося.

Окремий представник міністерства оборони заявив виданню, що наступний пакет допомоги Україні, якщо він надійде, обов’язково включатиме “критично важливі боєприпаси”.

Водночас вказано, що тривають дискусії про те, як і де заздалегідь розмістити військову техніку, щоб її можна було якнайшвидше відправити в Україну, щойно буде визначено додаткові джерела фінансування.

Українські військові капелани успішно завершили курс підвищення кваліфікації на території Німеччини.

Литва може зайняти активну позицію у питанні повернення українських чоловіків призовного віку, які виїхали з країни. Як сказав міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас, будь-які заходи будуть розглядатися після оцінки дій Польщі у цій сфері.

Під час евакуаційного рейсу з Покровська Донецької області до Рівненщини у жінки почалися перейми.

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спростували “передбачення” з TikTok щодо того, що війна звершиться 18 травня.

Подружжя агентів ФСБ, яке скоригувало ракети РФ на лікарню в Херсоні, засудили до 15 років ув’язнення.