Пентагон розглядає можливість виведення до 10 тис. військових зі Східної Європи – NBC

Джерело: NBC

Високопосадовці Міністерства оборони США розглядають можливість виведення до 10 тисяч військовослужбовців зі Східної Європи.

Йдеться про підрозділи, що входять до складу контингенту чисельністю 20 тисяч військових, який було розгорнуто у 2022 році за наказом адміністрації тодішнього президента США Джо Байдена. Їхнє завдання — посилити оборону країн, що межують з Україною після російського вторгнення.

Повідомляється, що наразі тривають обговорення щодо кількості військових, яких планують вивести. Однак пропозиція передбачає можливість виведення до половини сил, розгорнутих за наказом Байдена.

За словами європейських чиновників, якщо Пентагон ухвалить цю пропозицію, це посилить побоювання, що США можуть відмовитися від підтримки своїх союзників у Європі, які вважають РФ зростаючою загрозу.

Сет Джонс, старший віцепрезидент Центру стратегічних і міжнародних досліджень зазначив, що росіяни “оцінять скорочення збройних сил США як послаблення стримування, і це збільшить їхню готовність втручатися в Європі різними способами по всьому спектру”.

Повідомляється, що голова Комітету з питань збройних сил США, сенатор Роджер Вікер, розкритикував такий підхід.

“Дехто вважає, що зараз настав час радикально скоротити нашу військову присутність в Європі. Я стурбований цими глибоко помилковими і небезпечними поглядами, яких дотримуються деякі бюрократи середньої ланки в Міністерстві оборони. Вони працюють над тим, щоб домогтися відступу США з Європи, і часто роблять це без узгодження з міністром оборони”, – сказав Вікер.

Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.

Рішенням Київського апеляційного суду призначили новий розгляд справи ексголови Броварської райдержадміністрації Володимира Майбоженка. У квітні 2024 року він напідпитку збив на пішохідному переході чотирьох осіб.

На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.

Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.

16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.