Пентагон розробляє інструменти ШІ для Індо-Тихоокеанського командування

Джерело: Bloomberg

Міністерство оборони США прискорює розробку інструментів штучного інтелекту для сил Штатів в Індо-Тихоокеанському регіоні.

За словами заступниці міністра оборони Кетлін Хікс, ШІ може допомогти главі Індо-Тихоокеанського командування адміралу Джону Аквіліно, зосередженого на загрозі з боку Китаю, у вирішенні проблем, “які його найбільше турбують”.

“Ми допомагаємо йому в цьому”, – прокоментувала Хікс зусилля Пентагону з розробки ШІ-інструментів для командування Аквіліно, додаючи, що супротивники визнають силу американської армії в командуванні і контролі, або здатностф виконувати місії і керувати військами.

Як розповіли у виданні, кілька платформ ШІ, що розробляються, покликані прискорити цей процес, посилити комунікацію командирів і їхніх військ, а також збільшити обсяг даних, які вони можуть аналізувати водночас.

Також Хікс підкреслила, що Пентагон, який вже реалізує 800 проєктів ШІ, “вочевидь, прискорив” свої зусилля у сфері штучного інтелекту і з кожним місяцем бачить “покращення на тактичному рівні” в ШІ і в потоках даних, які його живлять.

Як зазначається, Міністерство оборони США розкритикували за те, що воно не встигає за комерційними інноваціями в галузі ШІ, а також за нестачу гарантій, що передбачають “значущий” людський контроль, який учасники кампанії хотіли б бачити, коли справа доходить до використання ШІ у війні.

Згідно зі словами Хікс, Пентагон створив найбільш відповідальну політику щодо використання ШІ серед усіх збройних сил, а також встановив розробку штучного інтелекту своїм пріоритетом.

Водночас вона наголосила, що досвід війни РФ проти України показав переваги обміну даними у режимі, близькому до реального часу, стверджуючи, що здатність швидко діяти на основі точної інформації дає “значну перевагу для будь-якого військового”.

За її словами, ШІ в майбутньому означатиме, що “ви можете думати про тисячі різних моментів і точок інформації одночасно”.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.