Пентагон розробляє інструменти ШІ для Індо-Тихоокеанського командування
Джерело: Bloomberg
Міністерство оборони США прискорює розробку інструментів штучного інтелекту для сил Штатів в Індо-Тихоокеанському регіоні.
За словами заступниці міністра оборони Кетлін Хікс, ШІ може допомогти главі Індо-Тихоокеанського командування адміралу Джону Аквіліно, зосередженого на загрозі з боку Китаю, у вирішенні проблем, “які його найбільше турбують”.
“Ми допомагаємо йому в цьому”, – прокоментувала Хікс зусилля Пентагону з розробки ШІ-інструментів для командування Аквіліно, додаючи, що супротивники визнають силу американської армії в командуванні і контролі, або здатностф виконувати місії і керувати військами.
Як розповіли у виданні, кілька платформ ШІ, що розробляються, покликані прискорити цей процес, посилити комунікацію командирів і їхніх військ, а також збільшити обсяг даних, які вони можуть аналізувати водночас.
Також Хікс підкреслила, що Пентагон, який вже реалізує 800 проєктів ШІ, “вочевидь, прискорив” свої зусилля у сфері штучного інтелекту і з кожним місяцем бачить “покращення на тактичному рівні” в ШІ і в потоках даних, які його живлять.
Як зазначається, Міністерство оборони США розкритикували за те, що воно не встигає за комерційними інноваціями в галузі ШІ, а також за нестачу гарантій, що передбачають “значущий” людський контроль, який учасники кампанії хотіли б бачити, коли справа доходить до використання ШІ у війні.
Згідно зі словами Хікс, Пентагон створив найбільш відповідальну політику щодо використання ШІ серед усіх збройних сил, а також встановив розробку штучного інтелекту своїм пріоритетом.
Водночас вона наголосила, що досвід війни РФ проти України показав переваги обміну даними у режимі, близькому до реального часу, стверджуючи, що здатність швидко діяти на основі точної інформації дає “значну перевагу для будь-якого військового”.
За її словами, ШІ в майбутньому означатиме, що “ви можете думати про тисячі різних моментів і точок інформації одночасно”.
- Центральне розвідувальне управління США анонсувало запуск функції, подібної до ChatGPT, яка використовуватиме штучний інтелект для надання аналітикам кращого доступу до відкритих джерел інформації.
- Високопоставлений посадовець Міністерства оборони США Крейг Мартелл, який займається питаннями штучного інтелекту, заявив, що відомство хоче дізнатися більше про інструменти ШІ, перш ніж воно погодиться взяти на себе зобов’язання використовувати цю технологію.
Генеральний прокурор України Руслан Кравченко заявив, що посадовці Департаменту транспортної інфраструктури КМДА і “Київського метрополітену” знали про аварійний стан тунелю між станціями метро “Деміївська” та “Либідська”, але нічого з цим не робили.
Імовірно, президент США Дональд Трамп зрозумів урок, який так само важко давався всім його попередникам у XXI столітті: неможливо перезавантажити стосунки США з президентом РФ Володимиром Путіним.
Зранку 11 липня російські війська з артилерії обстріляли заклад охорони здоровʼя у Білозерці, що на Херсонщині. Пошкоджено будівлю медзакладу, постраждав пацієнт та двоє працівників.
Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.
Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).