Пентагон знову переоцінив оборонну допомогу Україні на $2 мільярди
Джерело: Reuters
Пентагон знову переоцінив вартість боєприпасів, ракет та іншого озброєння, яке спорядили Україні, на суму у $2 мільярди, збільшивши неправильно оцінені матеріали до загальної суми $8,2 мільярда, свідчить звіт уряду США.
Ця помилка може призвести до надання Києву більшої кількості озброєння.
У 2023 році Міноборони США заявило, що у своїй бухгалтерській звітності Пентагон використовував вартість заміщення для оцінки допомоги зброєю, а не вартість зброї на момент її придбання та амортизації. Помилка в 6,2 мільярда доларів тоді створила шлях для додаткового озброєння Києву.
Пентагон повідомив GAO, що з того часу було виявлено завищення вартості допомоги ще на 2 мільярди доларів.
У результаті в Україну можуть надіслати додатково зброї на 2 мільярди доларів, щоб покрити суму допомоги, затверджену адміністрацією Байдена.
- 11 липня Сполучені Штати оголосили про передачу нового військового пакету Україні на 22 млн доларів. Серед низки необхідного озброєння, Київ отримає додаткову систему Patriot.
- Новообраний уряд Великої Британії продовжить політику підтримки Україну у війні проти РФ. 6 липня прем’єр-міністр країни Кір Стармер повідомив, що він уже сказав про це у телефонній розмові президентові Володимиру Зеленському.
- 13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.
- 13 червня лідери найбільших демократій G7 погодили угоду про надання Україні кредиту на суму 50 мільярдів доларів з використанням відсотків від російських активів, заморожених після повномасштабного вторгнення Москви.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.