Пентагон знову переоцінив оборонну допомогу Україні на $2 мільярди
Джерело: Reuters
Пентагон знову переоцінив вартість боєприпасів, ракет та іншого озброєння, яке спорядили Україні, на суму у $2 мільярди, збільшивши неправильно оцінені матеріали до загальної суми $8,2 мільярда, свідчить звіт уряду США.
Ця помилка може призвести до надання Києву більшої кількості озброєння.
У 2023 році Міноборони США заявило, що у своїй бухгалтерській звітності Пентагон використовував вартість заміщення для оцінки допомоги зброєю, а не вартість зброї на момент її придбання та амортизації. Помилка в 6,2 мільярда доларів тоді створила шлях для додаткового озброєння Києву.
Пентагон повідомив GAO, що з того часу було виявлено завищення вартості допомоги ще на 2 мільярди доларів.
У результаті в Україну можуть надіслати додатково зброї на 2 мільярди доларів, щоб покрити суму допомоги, затверджену адміністрацією Байдена.
- 11 липня Сполучені Штати оголосили про передачу нового військового пакету Україні на 22 млн доларів. Серед низки необхідного озброєння, Київ отримає додаткову систему Patriot.
- Новообраний уряд Великої Британії продовжить політику підтримки Україну у війні проти РФ. 6 липня прем’єр-міністр країни Кір Стармер повідомив, що він уже сказав про це у телефонній розмові президентові Володимиру Зеленському.
- 13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.
- 13 червня лідери найбільших демократій G7 погодили угоду про надання Україні кредиту на суму 50 мільярдів доларів з використанням відсотків від російських активів, заморожених після повномасштабного вторгнення Москви.
За словами журналістів The Economist, найбільшою вразливістю України сьогодні є не військова, а політична сфера.
Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.
На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.
Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.
16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.