Переговори про припинення вогню в Газі завершилися безрезультатно

Джерело: Reuters

У вівторок, 5 березня, у Каїрі переговори про припинення вогню між ХАМАСом і посередниками завершилися без прориву й залишились лічені дні, щоб припинити бойові дії до початку Рамадану.

Високопоставлений представник ХАМАСу Бассем Наїм повідомив, що бойове угруповання представило посередникам свою пропозицію щодо угоди про припинення вогню протягом двох днів переговорів і тепер очікує відповіді від ізраїльтян, які не брали участі в цьому раунді. Проте, за його словами, прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу “не хоче досягати угоди”.

Ізраїль відмовився публічно коментувати переговори в Каїрі.

Раніше джерело повідомило Reuters, що Ізраїль тримається осторонь, оскільки ХАМАС відмовився надати список усіх заручників, які досі живі. Наїм сказав, що це неможливо без припинення вогню, оскільки заручники розкидані по всій зоні бойових дій і утримуються окремими групами.

Єгипетські джерела безпеки заявили у понеділок, що вони все ще на зв’язку з ізраїльтянами, щоб дозволити продовжити переговори без присутності ізраїльської делегації.

У США заявили, що схвалена Ізраїлем угода вже знаходиться на столі і ХАМАС має прийняти її. ХАМАС заперечує цю інформацію як спробу зняти провину з Ізраїлю, якщо переговори проваляться без угоди.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.