Перероблення нафти у РФ впало до найнижчого рівня після атак БпЛА на НПЗ – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Останніми тижнями показники перероблення нафти у РФ впали до найнижчого рівня після зупинки двох великих НПЗ, які атакували безпілотники.

За останні 7 днів січня РФ переробляла 5,41 млн барелів нафти на день, що на 135 000 барелів менше середнього показника у грудні.

У виданні зазначають, що атаки БпЛА здійснює Україна. Незадовго до других роковин початку повномасштабної війни, Україна націлилась на ключову галузь Росії.

Атаки на нафтопереробні і експортні об’єкти останніми тижнями стають все більш руйнівними, що загрожує здатності Росії постачати паливо на зовнішній і внутрішній ринки.

Два найбільших нафтопереробних підприємства, орієнтованих на експорт, — конденсатопереробний завод ПАТ “Новатек” на Балтійському узбережжі та Туапсинський НПЗ ПАТ “Роснефть” біля Чорного моря — повністю припинили первинне перероблення нафти в останній тиждень січня після атак безпілотників 21 і 25 січня відповідно.

У сукупності на ці два підприємства припадало майже 5% середньодобової обробки в країні в грудні.

“Новатек” і “Роснефть” не відповіли на запити прокоментувати зупинки потужностей і те, як довго вони можуть тривати.

Падіння було частково компенсовано підвищенням активності в інших місцях. Обсяги перероблення зросли на 204 тис. барелів на інших НПЗ.

Вже 3 лютого був атакований один з найбільших НПЗ Росії у Волгограді, який постачає паливо як на внутрішній, так і на зовнішній ринки.

Зазначається, що після цієї атаки значна частина нафтопереробних потужностей, ймовірно, буде закрита. Один з українських посадовців наголосив, що ця атака мала на меті скоротити виробничі потужності НПЗ.

  • Згідно з даними двох трейдерів і даних судноплавства, 14 танкерів, завантажених 10 мільйонами барелів російської сирої нафти сорту “Сокіл”, застрягли біля узбережжя Південної Кореї на кілька тижнів через санкції США та проблеми з оплатою.

Молдова планує надіслати Україні першу партію гуманітарної допомоги у 2024 році. Загальна вартість цієї допомоги, у вигляді матеріальних цінностей та іншого обладнання, складає 4,9 мільйона леїв, що перевищує 250 тисяч євро.

Працівники Служби безпеки України викрили низку схем ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон у 5 областях України.

Внаслідок бойових дій Запорізька атомна електростанція залишилась на одній лінії живлення.

У Пентагоні заявили, що Україна може постати перед вибором, від яких міст відмовитися, якщо США не нададуть допомогу.

Міністр оборони України Рустем Умєров разом із Головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським провели телефонну розмову з міністром оборони США Ллойдом Остіном.