Переселенці у трьох областях України можуть отримати грошову допомогу на оренду житла
Джерело: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України
Вимушено переміщені особи у Київській, Черкаській та Кіровоградській областях можуть отримати грошову допомогу на оренду житла.
Допомога передбачає відшкодування вартості оренди житла внутрішнім переселенцям та їхнім родинам впродовж 6 місяців.
Подати заявки можуть ВПО, які були вимушені переміститися після 24 лютого 2022 року і ще не отримували цільову грошову допомогу на оренду житла від міжнародних організацій.
Крім того, учасники програми мають належати до однієї з наступних категорій населення:
- проживають у місці компактного поселення та готові й надалі орендувати житло після завершення програми;
- проживають у місці компактного поселення, яке збираються розформувати;
- перебувають під ризиком виселення/втрати орендованого житла, а також мають хоча б один із перерахованих нижче критеріїв вразливості;
- нещодавно переміщені родини, які не бажають жити в МКП та мають хоча б один із перерахованих нижче критеріїв вразливості.
Обов’язковими критеріями вразливості є:
- родина, яка має лише одного з батьків з однією або більше дитиною віком до 18 років або з особами похилого віку від 55 років;
- родина, яку очолює одна самотня/кілька самотніх осіб похилого віку від 55 років або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
- родина з однією або кількома особами з особливими потребами;
- родини, які опікуються дітьми без супроводу (за наявності документального підтвердження).
Подання заявки можливе лише за особистої присутності всіх членів родини у пункті збору даних. Ознайомитись із переліком необхідних документів та адресами пунктів збору даних можна за посиланням.
- Уряд виділив понад 277 млн гривень на компенсації за безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб у закладах.
- Кабінет міністрів України схвалив постанову, яка затверджує порядок функціонування місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.
- До 1 листопада в Україні відстрочили зміну правил надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.
Триває 1187-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 989 тисяч осіб.
За даними аналітиків, росіяни просунулися у районах Лимана, Торецька та Новопавлівки.
У ніч на 25 травня російські війська здійснили масовану атаку України, внаслідок чого є руйнування та жертви.
У розвідці США вважають, що президент Росії Володимир Путін сприймає війну в Україні як екзистенційну боротьбу проти Заходу. Він впевнений у своїй перемозі та готовий вести бойові дії щонайменше до кінця 2025 року. Про це йдеться у щорічному звіті “Оцінка глобальних загроз — 2025”, підготовленому Управлінням воєнної розвідки США (DIA) для Конгресу станом на 11 травня 2025 року.
Аналітики проєкту DeepState оновили мапу бойових дій на Сумщині. Наразі 62,6 км² території області позначені як окуповані.