Переселенці у трьох областях України можуть отримати грошову допомогу на оренду житла
Джерело: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України
Вимушено переміщені особи у Київській, Черкаській та Кіровоградській областях можуть отримати грошову допомогу на оренду житла.
Допомога передбачає відшкодування вартості оренди житла внутрішнім переселенцям та їхнім родинам впродовж 6 місяців.
Подати заявки можуть ВПО, які були вимушені переміститися після 24 лютого 2022 року і ще не отримували цільову грошову допомогу на оренду житла від міжнародних організацій.
Крім того, учасники програми мають належати до однієї з наступних категорій населення:
- проживають у місці компактного поселення та готові й надалі орендувати житло після завершення програми;
- проживають у місці компактного поселення, яке збираються розформувати;
- перебувають під ризиком виселення/втрати орендованого житла, а також мають хоча б один із перерахованих нижче критеріїв вразливості;
- нещодавно переміщені родини, які не бажають жити в МКП та мають хоча б один із перерахованих нижче критеріїв вразливості.
Обов’язковими критеріями вразливості є:
- родина, яка має лише одного з батьків з однією або більше дитиною віком до 18 років або з особами похилого віку від 55 років;
- родина, яку очолює одна самотня/кілька самотніх осіб похилого віку від 55 років або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
- родина з однією або кількома особами з особливими потребами;
- родини, які опікуються дітьми без супроводу (за наявності документального підтвердження).
Подання заявки можливе лише за особистої присутності всіх членів родини у пункті збору даних. Ознайомитись із переліком необхідних документів та адресами пунктів збору даних можна за посиланням.
- Уряд виділив понад 277 млн гривень на компенсації за безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб у закладах.
- Кабінет міністрів України схвалив постанову, яка затверджує порядок функціонування місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.
- До 1 листопада в Україні відстрочили зміну правил надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.
Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.
Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.