Переслідував учасників Євромайдану: що відомо про слідчого ДБР, який обвинувачує Порошенка
Джерело: 5 канал
Слідчий Державного бюро розслідувань (ДБР) Артем Яблонський, який підписав звернення до Апарату Верховної Ради України щодо кримінального провадження проти Петра Порошенка, раніше працював у прокуратурі та переслідував учасників Революції Гідності.
Нагадаємо, раніше джерела Букв у Верховній Раді України надали нам запит від ДБР, в якому фактично викладено зміст обвинувачення проти лідера “Євросолідарності” та п’ятого президента України Петра Порошенка. Підписав документ слідчий Артем Яблонський.
На прізвище слідчого звернув увагу народний депутат з фракції “Європейська Солідарність” Ростислав Павленко.
“Після публікації видання “Букви” чергового пасквіля “державного бюро репресій” на Петра Порошенка, поцікавився, хто ж такий той Артем Яблонський, хто оту паскудь підписав. Виявляється, людина таки особливих талантів. Його називають серед прокурорів, які намагалися саджати майданівців – тому на посаду до прокуратури йому було зась. Зате у ДБР таким – дорога і почьот. Може, ще й грамоту дадуть. Або й у званні повисять. К праздніку”, – зауважив Павленко.
Раніше громадський активіст Олександр Лємєнов повідомляв, що люстровані після Майдану прокурори стали поновлюватися на посадах після 2019 року. Ті ж, хто не зміг повернутися в прокуратуру – пішли працювати в ДБР. Ба більше, Артем Яблонський у ДБР очолив розслідування злочинів проти учасників Майдану.
“Ілюстративна історія, як один з прокурорів, Артем Яблонський, що не пройшов у 2019 році атестацію, вирішив судитися з Офісом Генпрокурора щодо поновлення на посаді. За даними моїх джерел, саме він був процесуальним керівником щодо справ євромайданівців у 2013-2014 роках. (…) Він наразі призначений керівником управління з розслідування злочинів під час Революції Гідності. А раніше, під час Євромайдану, був особисто дотичний до переслідування активістів. Як саме? Працював у прокуратурі Голосіївського району столиці. З січня 2020 року Яблонський очолює управління з розслідування справ Євромайдану в ДБР. Колись переслідував активістів – зараз розслідує зловживання з переслідувань”, – пояснював він.
Про роботу Яблонського у 2014 році згадав і активіст Євромайдану Андрій Судраб.
“Коли нас судили, я цьому прокурору (Яблонському – ред.) казав: “На основі яких показів свідків ви нас судите?”. А він мені почав розповідати про трьох беркутівців із Запоріжжя, які написали про те, що ми нібито кидали пляшки, каміння та запальну суміш… Але ж коли мене арештували, в мене взяли дактилоскопію, яка показала відсутність на моїх руках відповідних відбитків”, – пригадував події Судраб.
Журналіст Данило Мокрик у розслідуванні “Bigus INFO” у 2021 році також підтверджував інформацію про причетність Яблонського до переслідування учасників Революції Гідності. Він зауважував, що після 2019-го експрокурор не зміг пройти атестаційну комісію прокуратури.
“У рішенні Комісії про неуспішне проходження атестації Артемом Яблонським написано, що воно прийнято “у зв’язку із виявленою відсутністю у нього принципової і послідовної морально-правової позиції в оцінці власної ролі під час подій Революції Гідності, ігноруванням принципу рівності всіх перед законом і судом, спробами пристосуватись до поточної соціально-політичної ситуації”, – цитує розслідувач висновки комісії.
- ДБР отримало завдання підготувати щонайменше три нові підозри проти лідера “Євросолідарності” та п’ятого президента України Петра Порошенка.
Першим офіційним візитом Папи Римського Лева XIV після урочистої меси на площі Святого Петра стала зустріч із президентом України Володимиром Зеленським. Це також була перша особиста зустріч понтифіка з лідером іноземної держави після його офіційного обрання.
Old Fox – бойовий медик із Румунії. У 4 Інтернаціональному легіоні оборони України він навчає новобранців основам такмеду та готує майбутніх бойових медиків до виконання своїх обов’язків на полі бою.
Генеральний штаб Збройних Сил України створив робочу групу для вивчення обставин, викладених у публікації командира підрозділу 47-ї окремої механізованої бригади. Про це йдеться в офіційному коментарі відомства, оприлюдненому 18 травня.
Браян Джеммелл, інструктор із фітнесу зі Шотландії, не мав жодного класичного симптому раку легенів — ні задишки, ні болю, ні кашлю. Його єдиним “тривожним дзвіночком” виявились дивно набряклі пальці – і саме це врятувало йому життя.
Міжнародна федерація футбольної історії та статистики (IFFHS) оприлюднила список десяти найкращих футболістів усіх часів. Перше місце в рейтингу посів Ліонель Мессі — легенда світового футболу, багаторічний лідер збірної Аргентини та символ епохи “Барселони”.