Перша група засуджених у лавах до ЗСУ прибуде на фронт до кінця літа – міністр юстиції

Джерело: Financial Times

Міністр юстиції України Денис Малюська заявив, що перша група засуджених, яких звільнили для служби у ЗСУ, відправиться на фронт до кінця літа 2024 року. Наразі вони проходять вишкіл, який триватиме мінімум два місяці.

5196 в’язнів хотіли долучитись до Сил оборони. З них звільнено 2872 особи. 368 в’язнів не взяли до лав ЗСУ через стан здоров’я.

Міністр каже, що новий закон допоможе розв’язати проблему дефіциту піхоти в Україні та зміцнить оборону на передовій.

“У тюремній системі є багато хороших людей, які могли б бути корисними на фронті. Це хороша можливість розпочати їхнє життя з нової сторінки”, – вважає він.

За словами Малюськи, нова програма залучить близько 5 тисяч нових бійців, і можливо, їхня кількість збільшиться втричі “за найкращих умов”.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них. 

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про свій намір здійснити візит до України найближчими тижнями.

В Україні триває 872-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 559 тисяч осіб.

За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни, Іран і Росія продовжують демонструвати бажання поглиблювати двосторонні відносини та співпрацю.