Перша група засуджених у лавах до ЗСУ прибуде на фронт до кінця літа – міністр юстиції

Джерело: Financial Times

Міністр юстиції України Денис Малюська заявив, що перша група засуджених, яких звільнили для служби у ЗСУ, відправиться на фронт до кінця літа 2024 року. Наразі вони проходять вишкіл, який триватиме мінімум два місяці.

5196 в’язнів хотіли долучитись до Сил оборони. З них звільнено 2872 особи. 368 в’язнів не взяли до лав ЗСУ через стан здоров’я.

Міністр каже, що новий закон допоможе розв’язати проблему дефіциту піхоти в Україні та зміцнить оборону на передовій.

“У тюремній системі є багато хороших людей, які могли б бути корисними на фронті. Це хороша можливість розпочати їхнє життя з нової сторінки”, – вважає він.

За словами Малюськи, нова програма залучить близько 5 тисяч нових бійців, і можливо, їхня кількість збільшиться втричі “за найкращих умов”.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.

Розгортання американських ракет середньої дальності на території Німеччини – це відповідь на вихід Москви з договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, заявив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Гебештрайт.

Кабінет Міністрів України виділяє 1,65 мільярда гривень на закупівлю сучасного обладнання для оновленого шкільного курсу “Захист України”, повідомив міністр з цифрової трансформації Михайло Федоров.

США та союзники пообіцяли винищувачі американського виробництва F-16 понад рік тому. Однак, офіційні особи НАТО посилаються на невелику кількість англомовних пілотів.