Перша в історії місія космічних туристів навколо полюсів Землі успішно завершилася

Джерело: Associated Press

Четверо космічних туристів повернулися на Землю після того, як здійснили перший пілотований політ над північним та південним полюсами нашої планети.

Подорож місія SpaceX завершила, здійснивши посадку в Тихому океані поблизу узбережжя Південної Каліфорнії.

Як розповіли у виданні, місця для унікальної подорожі придбав мальтійський криптовалютний інвестор Чунь Ван, який відмовився назвати вартість 3,5-денної поїздки. До нього на борту приєдналися норвезька режисерка Янніке Міккельсен, німецька дослідниця робототехніки Рабе Рогге та австралійський полярний гід Ерік Філіпс.

“Це настільки епічно – споглядати вид пустелі, яка не закінчується”, – прокоментувала Рабе Рогге.

За словами Чунь Ваня, всі члени екіпажу страждали від космічної хвороби після того, як досягли орбіти. Однак наступного дня після пробудження вони почувалися добре і нарешті побачили перед собою Південний полюс.

Чотири члени екіпажу мали можливість спостерігати за полярними шапками з куполоподібного вікна, який відкривав 360-градусний вид.

Під час польоту космічні туристи задокументували вигляд полюсів з відстані 430 кілометрів, зробили перші рентгенівські знімки в космосі та провели низку інших наукових експериментів.

Група астронавтів назвали місію Fram2 на честь норвезького вітрильного корабля, який більше століття тому доставляв дослідників до полюсів. Частина оригінальної дерев’яної палуби човна супроводжувала екіпаж у космосі.

Після посадки космічного корабля всі четверо самостійно вибралися з капсули. Ці туристи стали першими людьми за 50 років, які повернулися з космосу в Тихий океан. Минулого разу схожу посадку зробили троє астронавтів NASA у ході місії “Аполлон-Союз” у 1975 році.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.