Перша в Латинській Америці українська книжкова поличка запрацювала в Халіско

Джерело: Олена Зеленська у Telegram та Міністерство культури та інформаційної політики України
Перша українська книжкова поличка в Латинській Америці з’явилася в мексиканському місті Гвадалахара – у Публічній бібліотеці штату Халіско.
Її відкриття відбулося під час Гвадалахарського книжкового ярмарку – важливої культурної події для всього іспаномовного світу. Україна бере участь у заході в межах стенда Європейського Союзу нарівні з 27 державами-членами.
Україну на ярмарку представила перша леді Олена Зеленська. Вона звернулась до учасників з промовою та закликала латиноамериканських читачів, у країнах яких добре знають, що таке боротися за свободу, дізнаватися про боротьбу, яку веде нині Україна.

Зображення: Олена Зеленська/Telegram
Під час виступу Олена Зеленська розповіла про письменницю Вікторію Амеліну, яка мала представляти Україну на ярмарку цьогоріч.
Ця відома авторка книжок допомогла врятувати працю іншого українського письменника – Володимира Вакуленка, закатованого росіянами в окупованому Ізюмі. Після звільнення міста Вікторія знайшла заховані аркуші його щоденника – останнього в житті тексту.
Цього літа Вікторія поїхала у прифронтовий Краматорськ із групою колумбійських журналістів і письменників, щоб показати їм наслідки російської війни проти України. Вони зупинилися пообідати в піцерії в центрі міста, коли російські війська вдарили по цьому цивільному об’єкту далекобійною балістичною ракетою. Іноземні журналісти зазнали поранень. Вікторія померла в лікарні.
“Мені дуже боляче, що на ярмарку не почують живого голосу Вікторії Амеліної, Володимира Вакуленка. Але навіть за океаном цих авторів і всю Україну представляють їхні книжки, українські книжки. У такі моменти особливо розумієш невмирущу силу літератури. Вона свідчить і зберігає пам’ять – попри все”, – сказала перша леді.

Зображення: Олена Зеленська/Telegram
Довідково. Проєкт першої леді Олени Зеленської “Українська книжкова поличка” з популяризації української літератури охопив уже 44 країни, у його межах у бібліотеках світу поширили 45 тисяч книжок.
- У межах проєкту “Польська полиця в Україні” у Вінницьких бібліотеках з’явились книжки від польських авторів.
- У межах благодійної акції “Українським дітям – українську книгу” одразу у декількох містах Австрії з’явились полички з українською літературою.
- У 2024 році видатки Державного бюджету на Український інститут книги (УІК) буде збільшено майже у п’ять разів.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.