Перші нідерландські F-16 відправили до Румунії для підготовки українських пілотів
Джерело: The Guardian
Нідерланди у вівторок, 7 листопада, відправили свої перші п’ять винищувачів F-16 до Румунії для навчання українських пілотів.
У міністерстві оборони Нідерландів повідомили, що Нідерланди поставлять від 12 до 18 F-16 для використання в новому європейському тренувальному центрі F-16 у Румунії, який незабаром буде відкрито.
Нідерланди, а також Данія, Норвегія та Бельгія пообіцяли передати Україні F-16 для використання в бойових діях.
- 2 листопада міністр оборони Рустем Умєров зустрівся у Києві з главою Міноборони Нідерландів Кайсою Оллонгрен. Сторони зокрема обговорили надання F-16 та навчання українських пілотів.
- Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте запевнив, що співпраця з Україною нарощується в усіх сферах, і в майбутньому наша держава стане членом Північноатлантичного альянсу.
- Нідерланди планують розпочати постачання винищувачів F-16 Україні у 2024 році, заявила міністерка оборони королівства Кайса Оллонгрен.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.
Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.