Перші партії снарядів у межах чеської ініціативи вже на шляху до України
Джерело: Радіо Свобода
Артилерійські снаряди для ЗСУ, закуплені у межах ініціативи Чехії, вже на шляху до України.
За словами глави МЗС Чехії Яна Ліпавського, перші партії артснарядів “прибувають до України цими днями”.
Відтак, додав він, цього року Чехія зможе придбати та безперебійно передавати Україні “значну кількість боєприпасів”, додав він
“До цього часу через різні канали Чехія поставила понад мільйон снарядів для України. Чеська ініціатива з постачання боєприпасів, безперечно, допоможе продовжувати цей процес. Ми маємо 20 країн, які зобов’язалися брати участь в ініціативі. П’ять з них вже надіслали гроші, і зараз ми можемо укладати угоди та закуповувати боєприпаси з різних країн, а потім відправляти їх до України, щоб вона могла по праву захищатися від російської агресії”, – зауважив Ліпавський.
Водночас називати точні дати, коли снаряди прибудуть в Україну, чеський міністр відмовився. Він пояснив, що країни, які давали кошти на закупівлю, самі повинні оголосити, на якому етапі процес закупівлі.
“Не секрет, що це Німеччина, Нідерланди, Данія, Португалія, Канада, які вже заплатили за конкретні угоди, і ці угоди зараз у процесі виконання”, – сказав міністр.
- Литва схвалила виділення 35 мільйонів євро на чеську ініціативу стосовно купівлі боєприпасів для України.
- У міністерстві оборони Німеччини повідомили, що нададуть Україні 180 000 артилерійських боєприпасів як свій внесок в чеську ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…