Першу виготовлену в Україні машину для розмінування передали саперам
Джерело: Міністерство економіки України
Сапери отримали першу машину для розмінування MV-10, виготовлену в Україні. Загалом українські спеціалісти можуть збирати до 60 таких машин на рік.
Компанія “А3Tech-Україна” з Хмельниччини отримала сертифікат відповідності для хорватської важкої машини для розмінування MV-10. Військові вже отримали перший екземпляр. Наразі “А3Tech-Україна” має замовлення на виготовлення восьми таких машин.
Компанія виробляє до 40% компонентів MV-10 і планує до кінця року збільшити цей показник до 100%. Крім того, до проєкту з виготовлення цих машин залучено ще два українських підприємства, які виготовляють частини комплектуючих для машин і тралів для їхнього перевезення.
Наразі “A3Tech-Україна” здатна щорічно виробляти до 60 машин MV-10.
Україна налічує 17 таких машин. Їх активно використовують у Миколаївській, Херсонській та Харківській областях.
Станом на кінець травня, MV-10 вже допомогли очистити 850 гектарів землі та ліквідувати понад 4 500 мін, касетних боєприпасів та інших вибухонебезпечних предметів.
Довідка: DOK-ING MV-10 є важкою машиною для розмінування, обладнаною двома робочими комплектами: ланцюговим механізмом та фрезою. Вона здатна витримувати підрив протитанкової міни і призначена для очищення територій від різних типів мін та вибухонебезпечних предметів. MV-10 може очищувати до 3000 м² площі за годину і працювати як на рівнинних поверхнях, так і на схилах.
- Українське підприємство A3tech отримало дозвіл на випробування важкої машини для розмінування DOK-ING MV-10. Її частково зібрали і локалізували на території нашої держави/
- Відбулася офіційна передача амбасадоркою ЄС в Україні Катаріною Матерновою трьох систем розмінування DOK-ING MV-10 для оснащення новостворених піротехнічних підрозділів ДСНС України.
- Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко повідомив, що внаслідок підриву на вибухонебезпечних предметах загалом загинуло 289 осіб, зокрема 15 дітей.
Більше сотні мертвих дельфінів виявили місцеві мешканці на узбережжі у Сомалі.
У США 87 неурядових організацій підписали спільного листа, в якому закликали не призначати Роберта Кеннеді-молодшого на посаду міністра охорони здоров’я.
У Чернігові священники пропонують проводити хрещення дітей у дистанційному форматі.
З історичного музею Дренте в нідерландському місті Ассені в ніч з 24 на 25 січня було викрадено кілька археологічних експонатів.
Президент Дональд Трамп через п’ять днів після підписання ним указу про вихід Сполучених Штатів із Всесвітньої організації охорони здоров’я заявив, що може розглянути питання про повернення країни до ВООЗ.