Першу виготовлену в Україні машину для розмінування передали саперам

Джерело: Міністерство економіки України

Сапери отримали першу машину для розмінування MV-10, виготовлену в Україні. Загалом українські спеціалісти можуть збирати до 60 таких машин на рік.

Компанія “А3Tech-Україна” з Хмельниччини отримала сертифікат відповідності для хорватської важкої машини для розмінування MV-10. Військові вже отримали перший екземпляр. Наразі “А3Tech-Україна” має замовлення на виготовлення восьми таких машин.

Компанія виробляє до 40% компонентів MV-10 і планує до кінця року збільшити цей показник до 100%. Крім того, до проєкту з виготовлення цих машин залучено ще два українських підприємства, які виготовляють частини комплектуючих для машин і тралів для їхнього перевезення.

Наразі “A3Tech-Україна” здатна щорічно виробляти до 60 машин MV-10.

Україна налічує 17 таких машин. Їх активно використовують у Миколаївській, Херсонській та Харківській областях.

Станом на кінець травня, MV-10 вже допомогли очистити 850 гектарів землі та ліквідувати понад 4 500 мін, касетних боєприпасів та інших вибухонебезпечних предметів.

Довідка: DOK-ING MV-10 є важкою машиною для розмінування, обладнаною двома робочими комплектами: ланцюговим механізмом та фрезою. Вона здатна витримувати підрив протитанкової міни і призначена для очищення територій від різних типів мін та вибухонебезпечних предметів. MV-10 може очищувати до 3000 м² площі за годину і працювати як на рівнинних поверхнях, так і на схилах.

Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав розповів, що провів вечір Різдва у бомбосховищі. 

Трьох українців, які у горах перетнули кордон з Румунією, знайшли рятувальники.

Увечері 25 грудня єврейські громади по всьому світу запалили першу свічку Ханукії, розпочинаючи восьмиденне святкування Хануки — свята, присвяченого відновленню Єрусалиму та повторному освяченню Другого Храму на початку повстання Маккавеїв проти імперії Селевкідів у ІІ столітті до нашої ери.

Поблизу Землі у суботу, 28 грудня, пролетить астероїд 2024 YC1.

У Франції завершилося навчання українських пілотів та наземного персоналу для винищувачів Dassault Mirage 2000−5F. Підготовка тривала пів року.