Перший дипломат Китаю закликав до переговорів з Японією та Південною Кореєю

Джерело: Kyodo

Високопоставлений китайський дипломат Ван І запропонував переговори на високому рівні між Китаєм, Японією та Південною Кореєю під час зустрічі з міністром закордонних справ Японії в Індонезії цього місяця.

Пропозицію розглядають як сигнал готовності відновити переговори між трьома країнами, і Японія прискорить підготовку до реалізації плану до кінця року.

Зазвичай саміт між Японією, Китаєм і Південною Кореєю проводиться після переговорів на робочому рівні та на рівні міністрів закордонних справ відповідно.

Одначе, за словами джерел, Японія вже повідомила Південну Корею, яка головує на наступному тристоронньому саміті, про позицію Китаю щодо відновлення тристороннього діалогу.

Союзники США Японія та Південна Корея побоюються посилення військової впевненості Китаю та зростання напруженості між Пекіном та Вашингтоном через низку питань, включаючи торгівлю та Тайвань.

Тож враховуючи значне покращення зв’язків між Токіо та Сеулом, прем’єр-міністр Фуміо Кісіда та президент Південної Кореї Юн Сук Йоль у березні погодилися щодо важливості якнайшвидшого проведення тристороннього діалогу.

Ван І та міністр закордонних справ Японії Йосімаса Хаясі зустрілися на полях засідання Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) в Індонезії 14 липня.

Вони обговорювали японський план скидання в море очищеної радіоактивної води після аварії атомної електростанції Фукусіма, але сторонам не вдалося досягти угоди. Це питання може стати каменем спотикання, що перешкодить швидкій зустрічі лідерів трьох країн.

Минулого разу лідери трьох країн зустрічалися у грудні 2019 року.

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Хоча правець може виникнути в будь-яку пору року, влітку ризик зараження може бути вищим, оскільки люди проводять більше часу на вулиці. 

Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.

Вівчарка на ім’я Потап стала частиною життя прикордонника Валентина, зокрема свідком на весіллі.

Сьогодні, 13 липня, українському кінорежисеру, сценаристу, письменнику та військовому Олегу Сенцову виповнилось 48 років.