Петр Павел закликав створити коаліцію за справедливий мир в Україні

Джерело: Петр Павел/X

1 березня президент Чехії Петер Павел наголосив на необхідності сформувати “широку коаліцію” країн-союзниць з метою підтримки “справедливого миру в Україні”.

Павел акцентував, що “мир” на умовах агресора є капітуляцією.

“Мир” на умовах агресора називається капітуляцією і лише заохотить усіх нинішніх та майбутніх агресорів. Вільний світ має протистояти злу, – додав глава Чехії.

Додамо, прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що Велика Британія та Франція працюватимуть спільно з Україною, щоб представити мирний план США.

За словами прем’єра, після обговорень із Зеленським, Трампом і Макроном досягнуто домовленості про те, що Велика Британія разом із Францією та, “можливо, одним або двома іншими” країнами працюватимуть з Києвом, щоб зупинити війну. Далі цей мирний план представлять США.

Також Стармер заявив, що США мають надати гарантії безпеки у разі, якщо Європа погодиться розпочати в Україні миротворчу операцію. Він зазначив, що вважає своїм завданням виступити мостом між президентами України та США. При цьому глава британського уряду додав, що не вважає поведінку Зеленського у Вашингтоні неправильною.

На думку Стармер, Дональд Трамп хоче бачити міцний мир в Україні, попри його риторику та ставлення до Зеленського.

7 квітня президент Володимир Зеленський призначив колишнього генерального прокурора Андрія Костіна послом України у Нідерландів, а також представником при Організації із заборони хімічної зброї. Раніше глава держави наполягав, що посадовець має понести “політичну відповідальність” після викриттям з інвалідностями прокурорів.

Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про стягнення в дохід України продукції та сировини, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска.

Генеральний штаб ЗСУ не підтримав підготовлений Міністерством оборони законопроєкт про звільнення зі служби та ротацію бійців під час воєнного стану. Командування української армії виступило проти ініціативи, позаяк реалізація документа призвела б до одномоментної демобілізації значної кількості досвідчених військових.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України наземний роботизований комплекс D-21-12R українського виробництва.

Конгресвумен українського походження, республіканка Вікторія Спарц заявила, що українці мають поступитися територіями і вимагати відставки президента Володимира Зеленського.