Петиція про присвоєння звання Героя загиблому бійцю та колись політв’язню Кремля Афанасьєву

Джерело: Ольга Афанасьєва/Facebook

Створена петиція з проханням надати звання Героя України загиблому на війні бійцю, активісту та колись політв’язню Кремля Геннадію Афанасьєву.

“Геннадій Афанасьєв був активістом громадського опору російської окупації Криму. У 2014 р. став політв’язнем Кремля, провівши у буцегарнях 767 днів. Попри знущання, тортури та психологічний тиск — вистояв”, – зазначено в петиції.

Після обміну у 2016 році, Афанасьєв став одним з лідерів руху за звільнення українських політичних бранців й на громадських засадах обіймав посаду спецпредставника МЗС України з питань звільнення полонених.

Фото: UNIAN

З першого дня повномасштабного вторгнення Геннадій Афанасьєв став добровольцем й захищав Україну у складі 130-го батальйону ТрО 241-ої бригади.

Фото: Геннадій Афанасьєв в Facebook

18 грудня 2022 року 32-річний Афанасьєв загинув на Луганщині під Білогорівкою. Посмертно нагороджений орденом “За мужність” III ступеня.

“Геннадій Афанасьєв — людина честі та мужності, воїн, який для багатьох став зразком міцності духу, перебував на війні із російською агресією з 2014 року. Він відважно дивився в обличчя ворога і зберіг стійкість до останнього. Сміливість, незламність та життєвий шлях Геннадія Афанасьєва заслуговує найвищої державної відзнаки — Герой України”, – йдеться в петиції.

Петицію про присвоєння звання Героя України полеглому захиснику Геннадію Афанасьєву можна за посиланням.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.