Петиція про відкриття публічних е-декларацій чиновників набрала необхідну кількість підписів

Джерело: Букви

6 вересня військовослужбовець та експерт із питань реформи охорони здоров’я Олександр Ябчанка зареєстрував петицію щодо повернення електронного декларування під час війни та відкриття майнових декларацій чиновників. Приблизно за 3 години петиція набрала усі необхідні підписи (25 тисяч).

Олександр Ябчанка у петиції зазначив, що не підтримавши поправку про оприлюднення електронних декларацій для державних службовців, народні депутати “пішли проти заяв Європейського Союзу, послів G7 та депутатів Європарламенту”.

“Кількість журналістських розслідувань, де фігурують народні депутати та представники виконавчої влади разюча. В цей час приховувати від українців декларації влади — це покривати тотальну корупцію у країні”, – написав Ябчанка.

Петицію продовжують підписувати й вже є понад 57 тисяч підписів.

Суддя Східного апеляційного господарського суду Михайло Слободін зазначив, що “історія із закриттям доступу до декларацій представників влади, без жодних сумнівів, є ганебною”. 

“Суспільство веде екзистенційну боротьбу із зовнішнім ворогом, а псевдоеліти, діючи у власному політичному і меркантильному інтересі, руйнують черговий рубіж міцності. Ми ж усі розуміємо, як таке “декларування” позначиться на допомозі від наших партнерів і на патріотизмі людей, які нас захищають”, – написав Слободін.

Він додав, що ця ситуація є “ще однією покупкою в супермаркеті життя, де товар отримають псевдоеліти, а оплатять покупку хлопці на фронті і звичайні українці”.

Обов’язкове декларування для чиновників було тимчасово зупинене в перші тижні повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

ДОВІДКОВО: 5 вересня у Верховній Раді не підтримали поправку про оприлюднення електронних декларацій для державних службовців. Депутати також вирішили притягати до відповідальності тих, хто не подасть декларацію у встановлений термін.

Законопроєкт про відновлення е-декларування чиновників зареєстровано 27 липня. 

Цей законопроєкт був визнаний невідкладним і прийнятий в той же день, що і базовий законопроєкт із поправками до його положень. 

Законопроєкт є особливо важливим для виконання Україною семи рекомендацій щодо вступу до ЄС. 

У жовтні Єврокомісія представить звіт з оцінкою виконання Україною цих заходів.

Служба безпеки України спільно з прокуратурою знешкодила злочинне угруповання, яке викрадало, катувало та вимагало гроші у підприємців і військових на Дніпропетровщині. Серед затриманих депутат місцевої ради, котрий зі спільниками вимагав 2,5 млн доларів у військового.

19 листопада глава МЗС України Андрій Сибіга здійснить візит до Сполучених Штатів з офіційним візитом.

Між Литвою та Швецією на дні Балтійського моря виявили черговий пошкоджений підводний кабель зв’язку, про що повідомив головний технічний директор литовської телекомунікаційної компанії Telia Андрюс Шемешкявічюс.

18 листопада Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, котрою закликали до негайного припинення бойових дій у Судані. Інші 14 членів органу підтримали документ, спрямований на розв’язання гуманітарної кризи.

Україна долучилася до Глобальної Платформи Кліматичного Клубу. Це механізм підтримки, покликаний прискорити декарбонізацію промисловості з високим рівнем викидів і сприяти промисловому розвитку з нульовим та низьким рівнем викидів.