Під час окупації Ізюма двоє росіян викрали золота на понад 8 млн – Генпрокуратура

Джерело: Офіс генпрокурора

Суд визнав двох російських військовослужбовців винними у порушенні законів та звичаїв війни, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України) під час окупації міста Ізюм на Харківщині.

Окупантам призначено покарання у вигляді 11 років позбавлення волі.

Як повідомляється, засуджені – двоє рядових військової частини 91726, гранатометники гаубично-артилерійського дивізіону.

Прокурори довели, що наприкінці квітня 2022 року, коли м. Ізюм було окуповане, двоє російських військовослужбовців обікрали магазин відомого українського ювелірного бренду. Росіяни проникли у магазин та викрали сейф із майже двома кілограмами золотих прикрас. Сейф вони завантажили в автівку та поїхали.

Російські військові спричинили власнику магазина матеріальну шкоду на понад 8 млн грн.

Строк відбуття покарання почне обчислюватись з моменту фактичного затримання засуджених.

Додамо, що від початку повномасштабного вторгнення вже розпочато 124 044 кримінальних проваджень щодо військовослужбовців РФ та їх посібників за вчинення злочинів в Україні.

З них 108 620 проваджень відкрито за фактом порушення звичаїв війни, 9 283 за посягання на територіальну цілісність та недоторканість України, 4 087 за колабораційну діяльність та 261 – за державну зраду.

Також вже відкрито 101 кримінальне провадження за фактом сексуального насильства з боку окупантів.

До того ж, противник здійснює злочини проти дітей, зокрема за час вторгнення:

  • 564 дитини загинули;
  • 1 495 поранених;
  • 1 936 зниклих безвісти;
  • 30 698 розшукано;
  • 19 546 депортовано до РФ.

З Росії додому вже вдалось повернути 388 дітей.

Тим часом час на деокупованих територіях за час вторгнення виявили 107 катівень та місць незаконного утримання.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.