За час повномасштабного вторгнення РФ пошкодила 4779 мистецьких та туристичних пам’яток 

Джерело: Генштаб ЗСУ

Від початку повномасштабного вторгнення Росія пошкодила 4779 українських мистецьких та туристичних пам’яток.

За даними ЮНЕСКО, російська агресія завдала українському мистецтву фізичних збитків на 3,5 мільярди доларів, а недоотримана вигода оцінюється у майже 20 мільярдів доларів. 

Зазначають, що лише в столиці втрати оцінюють у понад 10 мільярдів доларів через зменшення кількості туристів та проблеми креативних індустрій, спричинені російською агресією.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.