Під час візиту до Києва Блінкен відзначив «хороший прогрес» контрнаступу ЗСУ

Джерело: CNN

6 вересня Держсекретар США Ентоні Блінкен під час зустрічі з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою Києві відзначив “хороший прогрес”, якого Україна досягла у своєму контрнаступі.

Кулеба зауважив, що “очікує з нетерпінням продуктивної, орієнтованої на результат розмови з Блінкеном”.

Блінкен зазначив, що під час свого третього візиту з моменту повномасштабного російського вторгнення він знову був “вражений надзвичайною хоробрістю та стійкістю українського народу, українських сил, керівництва України”.

Читайте також: Україна прискорить темпи контрнаступу на півдні – Reuters

Держсекретар наголосив, що він приїхав, перш за, аби продемонструвати “нашу постійну і рішучу підтримку Україні, коли вона бореться з російською агресією”.

Ми побачили хороший прогрес у контрнаступі, що дуже тішить. Ми хочемо переконатися, що Україна має те, що їй потрібно не тільки для досягнення успіху в контрнаступі, але те, що їй потрібно в довгостроковій перспективі: сильний засіб стримування, сильну обороноздатність, щоб у майбутньому подібна агресія більше не повторилася, – додав Блінкен.

Окрім цього, він також повідомив, що США сповнені рішучості “продовжувати співпрацю з нашими партнерами, оскільки вони будують і відбудовують сильну економіку, сильну демократію”.

Стало відомо, що Державний секретар США Ентоні Блінкен може оголосити про новий пакет допомоги Україні на понад 1 млрд доларів у межах дводенного візиту до Києва.

Нещодавно Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг прокоментував український контрнаступ. За його словами, Збройні сили України “знову перевершили очікування”.

Генштаб назвав втрати армії Росії та Північної Кореї під час Курської операції.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.