Під землею на Марсі може бути достатньо води, щоб вкрити усю поверхню планети — вчені
Джерело: Sky News
Вчені з каліфорнійських університетів Сан-Дієго та Берклі виявили, що під поверхнею Марсу є великий резервуар рідкої води і її може бути більш ніж достатньо, щоб заповнити поверхню планети.
Використовуючи дані посадкового апарату NASA InSight, який виконував чотирирічну місію, яка завершилася в 2022 році, вчені написали, що кількість підземних вод достатня, аби вкрити весь Марс на глибину від одного до двох кілометрів.
Але дослідники попередили, що знайти її непросто. Вони вважають, що вода знаходиться в скелях, які утворюють серединну кору планети і знаходиться приблизно на 11,5 – 20 км нижче поверхні.
Автор дослідження та доцент Інституту океанографії Скріппса Каліфорнійського університету в Сан-Дієго Васан Райт сказав, що докази наявності такої кількості води дають основні вказівки на еволюцію Червоної планети.
“Розуміння марсіанського водного циклу має вирішальне значення для розуміння еволюції клімату, поверхні та інтер’єру. Корисною відправною точкою є визначення того, де є вода, і скільки її є”, – сказав він.
Вчені вже давно намагаються знайти воду на Марсі, припускаючи, що вона втекла у космос. Але нові докази свідчать про те, що “кора Марса не повинна була втратити більшу частину своєї води через атмосферний вихід”, – кажуть автори.
Висновки опубліковано в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.
- Нещодавно знайдена “діра” на схилі стародавнього вулкана на Марсі стала об’єктом інтересу для наукового світу. Відкриття зробили за допомогою апарата NASA Mars Reconnaissance Orbiter ще 15 серпня 2022 року. Об’єкт є досить невеликим, всього кілька метрів у діаметрі й знаходиться на лавовому потоці згаслого вулкана Arsia Mons.
- Згідно з даними, які посадковий модуль NASA InSight зібрав на червоній планеті, Марс обертається швидше, ніж раніше.
- Вперше вченим вдалося побачити, як зеленим кольором світиться атмосфера Марса. Подібне явище фіксують і на Землі, але для цього є різні причини.
На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.
Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.
Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.