Під землею на Марсі може бути достатньо води, щоб вкрити усю поверхню планети — вчені
Джерело: Sky News
Вчені з каліфорнійських університетів Сан-Дієго та Берклі виявили, що під поверхнею Марсу є великий резервуар рідкої води і її може бути більш ніж достатньо, щоб заповнити поверхню планети.
Використовуючи дані посадкового апарату NASA InSight, який виконував чотирирічну місію, яка завершилася в 2022 році, вчені написали, що кількість підземних вод достатня, аби вкрити весь Марс на глибину від одного до двох кілометрів.
Але дослідники попередили, що знайти її непросто. Вони вважають, що вода знаходиться в скелях, які утворюють серединну кору планети і знаходиться приблизно на 11,5 – 20 км нижче поверхні.
Автор дослідження та доцент Інституту океанографії Скріппса Каліфорнійського університету в Сан-Дієго Васан Райт сказав, що докази наявності такої кількості води дають основні вказівки на еволюцію Червоної планети.
“Розуміння марсіанського водного циклу має вирішальне значення для розуміння еволюції клімату, поверхні та інтер’єру. Корисною відправною точкою є визначення того, де є вода, і скільки її є”, – сказав він.
Вчені вже давно намагаються знайти воду на Марсі, припускаючи, що вона втекла у космос. Але нові докази свідчать про те, що “кора Марса не повинна була втратити більшу частину своєї води через атмосферний вихід”, – кажуть автори.
Висновки опубліковано в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.
- Нещодавно знайдена “діра” на схилі стародавнього вулкана на Марсі стала об’єктом інтересу для наукового світу. Відкриття зробили за допомогою апарата NASA Mars Reconnaissance Orbiter ще 15 серпня 2022 року. Об’єкт є досить невеликим, всього кілька метрів у діаметрі й знаходиться на лавовому потоці згаслого вулкана Arsia Mons.
- Згідно з даними, які посадковий модуль NASA InSight зібрав на червоній планеті, Марс обертається швидше, ніж раніше.
- Вперше вченим вдалося побачити, як зеленим кольором світиться атмосфера Марса. Подібне явище фіксують і на Землі, але для цього є різні причини.
5 лютого президент США Дональд Трамп підписав раніше анонсований указ про заборону трансгендерним спортсменам брати участь у спортивних змаганнях серед дівчат і жінок.
Індія та Туреччина, котрі є найбільшими імпортерами російського вугілля після Китаю, різко скоротили його закупівлі у 2024 році. Згідно з інформацією Центру цінових індексів, постачання в Індію знизились на 37% порівняно з попереднім роком і становили 25 млн тонн, тоді як експорт до Туреччини зменшився ще більше — на 39%, до 14 млн тонн.
5 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони, запровадивши санкції проти капітанів танкерів російського тіньового флоту.
Туреччина провела третє випробування балістичної ракети Tayfun на узбережжі Чорного моря. Тест відбувся успішно. Ракеті вдалося подолати 500 км і вразити малорозмірну мішень в морській акваторії.
Російські війська пізно ввечері 5 лютого здійснили обстріл Харкова. За попередніми даними, ворог вдарив безпілотником по ринку у Київському районі міста.