Підігрує пропаганді РФ: у ЦПД пояснили, навіщо Білорусь оголосила про ядерні навчання

Зображення: ЦПД

Джерело: Центр протидії дезінформації 

У Центрі протидії дезінформації пояснили, навіщо Білорусь оголосила про раптові ядерні навчання.

Отже, як зазначають у ЦПД, заява Білорусі про проведення “синхронізованої з РФ раптової перевірки із залученням носіїв тактичної ядерної зброї” є частиною російської кампанії із залякування світу погрозами застосування ядерної зброї.

“Білорусь, яка від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну залишається союзницею Москви, підігрує “ядерній пропаганді”, до якої держава-агресорка вдається, щоб зірвати військову допомогу Україні від західних партнерів та схилити до переговорів на своїх умовах”, – пояснили у Центрі протидії дезінформації.

А також додали, що ядерний шантаж для Росії залишається “останнім аргументом”. Активна експлуатація цієї теми свідчить, що у сьогоднішніх умовах у Кремля немає інших важелів, щоб якось змінити ситуацію на свою користь.

Зазначається, що протягом останнього часу Білорусь активізувала свою участь в інформаційній війні проти України з метою дестабілізації ситуації та впливу на європейських партнерів нашої держави через залякування.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.